VID nodod kriminālvajāšanai lietu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret fizisku personu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas izkrāpšanu un šo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, informē VID.

Persona, kurai bija piešķirta pilnvara pārstāvēt uzņēmumu, izveidoja fiktīvu darījumu ķēdi, kuras mērķis bija segt nodokļu parādu un izkrāpt no valsts naudas līdzekļus lielā apmērā. Uzņēmums PVN deklarācijās norādīja faktiski nenotikušus darījumus, tādējādi nepamatoti palielinot no valsts budžeta atmaksājamo PVN pārmaksas summu vairāk nekā 47 000 eiro apmērā, klāstīja VID pārstāvji.

Dienestā arī norādīja, ka daļa no izkrāptās PVN pārmaksas novirzīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāda segšanai, savukārt vairāk nekā 32 000 eiro tika pārskaitīti fiktīvam uzņēmumam par faktiski nenotikušiem darījumiem ar mērķi legalizēt iegūtos finanšu līdzekļus.

Uzņēmums darbojās telekomunikācijas jomā, un savas noziedzīgas darbības veica 2018. gada oktobrī un novembrī.

Kriminālprocess šogad oktobrī nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā par krāpšanu lielā apmērā un Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. 

Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret vienu personu.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.