Ziema ir klāt! Četri veidi, kas palīdzēs gada aukstajos mēnešos uzturēt ķermeni siltumā

FOTO: AlexMaster.Shutterstock.com

Ziemas aukstie mēneši ir klāt. Ne visi no mums spēj paciest aukstumu un tā sekas, tāpēc portāls "Liza" pastāstīs, kas jādara, lai arī aukstajos gada mēnešos sevi uzturētu siltumā un labsajūtā. 

Aukstums ir prāta stāvoklis

Salīgie cilvēki  parasti aukstumu uztver ar paniku. Skatoties pa logu un saprotot, ka aiz tā valda aukstums, cilvēki attiecīgi noskaņojas tam. Viņi jau iepriekš ir iestatījuši sevi, ka nekas viņus nesasildīs, un vēl trakāk, ka jebkura saskarsme ar aukstumu neizbēgami izraisīs saaukstēšanos, migrēnu un citas veselības problēmas.

Mēs cīnāmies ar aukstumu, nevis to mēģinām novērst.

Aukstuma dēļ visi ķermeņa muskuļi ir saspringti, un, ja tie ir saspringti, tad tiek saspiesta arī limfātiskā sistēma, kas ir atbildīga par sasilšanu, palēninās tās darbs, asinis sliktāk pārvietojas pa ķermeni - tas padara ķermeni vēl aukstāku.

Stress veicina to, ka mēs biežāk sasalstam, tāpēc, ka ķermenim šajā laikā ir liela spriedze. Drebuļi ir uzkrāta stresa rezultāts.

Kā sevi sasildīt

1. Izturieties pret aukstumu vieglāk

Nepaļaujiet sevi stresa ieteikmei. Ķermenis, cenšoties sevi aizstāvēt, stiprina sevi vēl vājāk. Stress, kurā tas atrodas, neļauj ķermenim sasilt.

2. Izturieties pret sevi labāk

Cilvēki, kas salst, bieži izturas pret sevi ar lielu žēlumu un to pašu prasa arī no citiem. "Man visu laiku ir auksti", "Es tik viegli saaukstējos", "Man ir ļoti vājš ķermenis". Mēģiniet mainīt šīs domas.

Meklējiet savā veselībā plusus - tas noteikti ir iespējams. Rūpējies par savu pašcieņu, nelūdziet žēli citiem to paaugstināt.

3. Atpūtieties

Neuztveriet aukstumu kā ienaidnieku. Iemācieties atpūsties - tas atbrīvos jūsu muskuļus. Izvēlieties patīkamākos veidus (tie palīdzēs jūs uzturēt siltumā) - masāžu, siltu vannu, gardu tēju, filmas skatīšanos (un segu izvēlieties ne tikai, lai saglabātu siltumu, bet, lai tā būtu jums tīkama pēc izskata, mīksta un būtu ļoti, ļoti patīkama). Siltums ķermenim sildīs dvēseli un psihi.

4. Uzlabojiet savu imunitāti

Imūnsistēma ir atbildīga par mūsu veselību. Tā vietā, lai sūdzētos par mūžīgo aukstumu, rūpējieties par to - pielāgojiet uzturu, nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm, pietiekami guliet, rūdiet savu ķermei. Pozitīvie rezultāti no tā visa jūs iepriecinās, un laika gaitā jūs vairs nepamanīsiet, ka esat salīgs vai arī nepiešķirsiet tam tik lielu nozīmi.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!