"KPV LV" vēršas policijā par vakar lemto "KPV LV" valdes atsaukšanu

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Reaģējot uz 6. decembrī notikušo konkurējošo biedru sapulci, partijas "KPV LV" valde un tās biedri ir vērsušies Valsts policijā un Uzņēmumu reģistrā (UR) ar iesniegumu par iespējamu reiderisma mēģinājumu ar mērķi negodprātīgā ceļā pārņemt varu partijā, informēja partijā.

LETA vēstīja, ka 6. decembrī "KPV LV" biedru sapulcē pašreizējā valde tika atsaukta un ievēlēta jauna.

Pavasarī ievēlētais "KPV LV" valdes priekšsēdētājs Atis Zakatistovs šodien žurnālistiem pauda, ka situācija tiešām ir dīvaina, jo cilvēki, kuri nav partijas biedri, rīkoja sapulci, kurā piedalījās gan biedri, gan tie, kas nav biedri, un ka balsošana notika, nepārbaudot personu identitāti.

Politiķis norādīja, ka svētdienas sapulcē it kā saistošo lēmumu pieņemšana notika, "pārkāpjot visas iespējamās procedūras".

Zakatistovs pauda, ka tikpat labi kaut kur Ogrē varētu sapulcēties kādi cilvēki, kuri lemtu par "Saskaņas" un "Jaunās vienotības" tālāko darbību.

Politiķis sagaida, ka UR nereģistrēs 6. decembra sanāksmē it kā pieņemtos lēmumus.

Zakatistovs uzsver, ka nedēļas nogales sapulcē ievēlētā valde nav atzīstama par tiesisku, jo ir pārkāpti partijas statūti un biedru tiesības uz dalību lēmumu pieņemšanā.

Otra biedru sapulce jeb, kā informē partijā, "leģitīmā biedru sapulce", notiks šī gada 12. decembrī tiešsaistē, kuru valde jau iepriekš bija sasaukusi pēc biedru iniciatīvas.

"Pats svarīgākais, ka starp rīkotājiem un pašpasludinātās valdes locekļiem ir cilvēki, kas nav partijas biedru reģistrā.

Par to, ka sapulce nenotika pēc demokrātiskiem principiem liecina arī fakts, ka balsošanā piedalījās nedaudz vairāk par 60 cilvēku, kaut arī partijā šobrīd ir vairāk nekā 500 biedru," uzsver politiķis.

Zakatistovs pauž, ka lielākā daļa biedru nemaz netika apzināti un informēti partijas statūtos noteiktā kārtībā.

"Tas vien liecina, ka šī sapulce netika rīkota, ievērojot tiesiskumu, godaprātu un biedru tiesības, un nepauž partijas biedru gribu," norāda pavasarī ievēlētais "KPV LV" priekšsēdētājs.

Noturētās biedru sapulces šī gada 21. novembrī un 6. decembrī un prettiesiski iecelto valdi neatbalsta arī partijas Saeimas deputāti, ministri un esošās valdes locekļi, akcentēts partijas paziņojumā.

"KPV LV" norāda, ka šis ir bīstams precedents politikas vēsturē, kad "daļa neapmierinātu cilvēku uzspiež savas šaurās intereses pārējiem partijas biedriem, nevis rīkojas atbilstoši demokrātiska procesa principiem un izmantojot tiesiskas metodes".

"KPV LV" skaidro, ka valde turpina pildīt savus pienākumus astoņu cilvēku sastāvā - Iveta Benhena-Bēkena, Ieva Krapāne, Māris Možvillo, Ralfs Nemiro, Ramona Petraviča, Ēriks Pucens, Jānis Vitenbergs un Zakatistovs.

Pavasarī valdē tika ievēlēts arī viens no konkurējošās sapulces organizatoriem Lauris Zīverts, par kura statusu arī bija domstarpības pēc valdes lēmuma par viņa izslēgšanu no partijas.

Kā ziņots, vienā no divām konkurējošām partijas "KPV LV" biedru sapulcēm 6. decembrī attālināti nobalsots par pašreizējās partijas valdes atsaukšanu. Par valdes atsaukšanu nobalsoja 65 partijas pārstāvji, bet viens atturējās. Tika nobalsots arī par Zakatistova un Nemiro izslēgšanu no partijas.

Tika ievēlēta arī pagaidu valdē, kuras sastāvā ir Elita Lazda, Rolands Millers, Toms Andersons, Artūrs Vējš, Miks Vizbulis, Agnese Zaļakmentiņa un Raimonds Nipers. Par pagaidu valdes priekšsēdētāju ievēlēja Milleru.

Tāpat ziņots, ka savukārt pašreizējās valdes sasauktā otra konkurējošā sapulce paredzēta 12. decembrī. Abas sanāksmes sasaukušas atšķirīgi noskaņotas puses, tāpēc, iespējams, ka pēc to norises UR varētu būt jāpieņem lēmums par sanāksmēs gaidāmo, visdrīzāk, atšķirīgo lēmumu spēkā esamību.