Māsu asociācija: Viņķelei jāuzņemas politiskā atbildība arī par veselības aprūpes sistēmas vājināšanu

Ilze Viņķele.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) ir jāuzņemas politiskā atbildība par savu līdzšinējo darbību ministra amatā, tai skaitā par valsts veselības aprūpes sistēmas vājināšanu, uzskata Latvijas Māsu asociācijas (LMA) valde.

Kā aģentūru LETA informēja LMA prezidente Dita Raiska, asociācijas valde ir pieņēmusi lēmumu izteikt atbalstu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) par Viņķeles demisijas prasību, uzsverot, ka LMA ministres darbības laikā ir trīs reizes prasījusi veselības ministres demisiju.

LMA pauda uzskatu, ka veselības ministre, neraugoties uz pozitīviem centieniem, tomēr ir sekmējusi un turpina sekmēt māsu un citu veselības aprūpē strādājošo profesiju izsīkšanu un Latvijas veselības aprūpes sistēmas vājināšanu. Asociācijas ieskatā, to lielā mērā ietekmē nesakārtotā pamata problēma ar cilvēkresursiem - arī nepietiekamais māsu skaits, piemēram, Latvijā uz 1000 cilvēkiem ir tikai 4,6 māsas un pašlaik trūkst vismaz 3500 māsu.

"Joprojām esošs nevienlīdzīgais atalgojums un joprojām tarifos iekļautās algas daļas. Nespēja piesaistīt veselības aprūpes finansējumu, kas būtu vismaz Igaunijas līmenī uz vienu valsts iedzīvotāju. Nerēķināšanās ar nozares faktisko kapacitāti un neizpildāmi solījumi sabiedrībai," atzīmējusi LMA valde, norādot, ka ir iesākti daudzi ļoti nozīmīgi nozari stiprinošie darbi, taču neviens no tiem nav realizējies ar redzamu pozitīvu iznākumu, bet ir iestrēguši ministres "politiskajā telpā".

LMA ir sabiedriska māsu profesionālā organizācija ar vadošo un aizstāvošo funkciju māsu profesijā. LMA veicina māsu profesijas attīstību un aprūpes kvalitāti ar ietekmi uz izglītību, aizstāvību un veselības aprūpes politiku.

LETA jau rakstīja, ka Ministru prezidents otrdien izteica neuzticību veselības ministrei un atbilstoši koalīcijas sadarbības līgumam aicināja viņas pārstāvēto politisko spēku virzīt jaunu veselības ministra amata kandidātu.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!