S 16.01.2021.

Kaljulaida piedāvā jauno Igaunijas valdību veidot Reformu partijas līderei Kallasai

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

FOTO: AP/Scanpix

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida trešdien piedāvāja nākamo valsts valdību veidot opozīcijā esošās Reformu partijas priekšsēdētājai Kajai Kallasai.

Kaljulaida uzsvēra, ka politiskajam spēkam, kas saņēmis vislielāko balsu skaitu parlamenta vēlēšanās, jādod iespēja piedāvāt savas vērtības un parādīt, ka tas var izveidot darboties spējīgu valdību, kas vedīs Igauniju uz priekšu.

Prezidente norādīja, ka, lai gan pēc līdzšinējā premjerministra Jiri Ratsa demisijas atbilstoši likumam viņai ir 14 dienas laika, lai atrastu jaunu valdības vadītāja kandidātu, pašreizējā kritiskajā situācijā, kad uz spēles likta valsts uzticamība, gaidīt nav laika.

"Mums nav laika gaidīt, kad beigsies formāli termiņi. Valdības krīze jāatrisina ātri, un Igaunijas tautai ir vajadzīga darboties spējīga valsts pārvaldība,"  sacīja Kaljulaida.

Viņa piebilda, ka jau trešdien tiksies ar Kallasu.

Jau ziņots, ka līdzšinējais premjers Ratass trešdien atkāpās no amata, jo prokuratūra viņa vadītajai Centra partijai noteikusi aizdomās turamā statusu krimināllietā par ziedojumiem partijai apmaiņā pret to, ka valsts kredītu un eksporta garantiju aģentūra "Kredex" piešķīra aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem nekustamā īpašuma attīstīšanas  uzņēmumam "Porto Franco".

Aktuālākās ziņas