T 3.03.2021.

Pavļuts kopā ar Baltijas un Skandināvijas valstu veselības ministriem aicina ES viest skaidrību par "Pfizer" vakcīnu kavēšanos

Daniels Pavļuts

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piektdien kopā ar Baltijas un Skandināvijas valstu veselības ministriem vērsies pie Eiropas veselības komisāres ar aicinājumu viest skaidrību par uzņēmumu "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnu pret Covid-19 piegādes samazināšanu un aizkavēšanos, mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta Pavļuts.

"Tā ir nepieņemama un mazina uzticēšanos vakcinēšanas procesam," paudis ministrs.

LETA jau ziņoja, ka sešas Eiropas Savienības valstis piektdien kopīgā vēstulē Eiropas Komisijai paudušas nopietnas bažas par vakcīnas piegāžu kavēšanos. Baltijas valstis, Dānija, Somija un Zviedrija vēstulē norādījušas, ka šī situācija ir nepieņemama un grauj uzticamību vakcinācijas procesam.

"Mēs esam spiesti informēt mūsu sabiedrību un sevišķi riska grupas (..), ka viņu vakcinēšana aizkavēsies, neskatoties uz mūsu valdību ievērojamajiem pūliņiem nodrošināt laicīgu piegādi," norādīts vēstulē.

4

Uzņēmumu "BioNTech" un "Pfizer" izstrādātās Covid-19 vakcīnas piegādes Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm kavēsies trīs līdz četras nedēļas, piektdien paziņojusi Vācijas Veselības ministrija.

Kavēšanās saistīta ar darbiem "Pfizer" rūpnīcā Beļģijā.

"ES Komisija un caur to ES dalībvalstis tika informētas, ka "Pfizer" nespēs pilnībā nodrošināt jau apsolīto piegādes daudzumu nākamās trīs līdz četras nedēļas, jo tiek veiktas pārmaiņas rūpnīcā" Beļģijā, paziņoja Vācijas Veselības ministrija.

"Pfizer" informējis, ka renovācijas mērķis ir palielināt ražošanu, sākot no februāra vidus, atklāja ministrija.

Aktuālākās ziņas