C, 30.11.2023.

Nespējot uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, dažiem lidostas pasažieriem atteikta iespēja ceļot

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7
Pasažieri lidostā "Rīga"
Pasažieri lidostā "Rīga" Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kopš jaunās prasības ieviešanas, kas paredz nepieciešamību ceļotājiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, dažiem pasažieriem Rīgas lidostā atteikta iespēja ceļot, jo viņi nav spējuši uzrādīt apliecinājumu, aģentūrai LETA pavēstīja Civilās aviācijas aģentūra (CAA) sabiedrisko attiecību speciālists Aivis Vincevs.

Šādu gadījumu gan nav bijis daudz, un ceļošanas iespēja negatīva testa neesamības dēļ liegta līdz piecām personām, piebilda Vincevs.

Jaunās prasības ieviešanu CAA vērtē kā gludu, norādot, ka nozarei vienmēr ir bijis jāpielāgojas stingrākām prasībām, tostarp arī pirms Covid-19 parādīšanās. Šajā sakarā Vincevs arī atzīmēja, ka pirmā diena kopš prasības stāšanās spēkā noritējusi bez starpgadījumiem.

Piektdien lidostā tika veikta jaunās prasības pārbaude, kurā bija iesaistīta policija, robežsardze un arī lidostas drošības vienība.

Izrietot no saziņas ar pārvadātājiem, CAA secinājuši, ka atsevišķiem pasažieriem ir bijuši jautājumi un neskaidrības, tomēr kopumā jaunā prasība esot ieviesta labi, un procesu Vincevs vērtēja kā gludu.

Vaicāts, cik pasažieriem nācies atteikt, jo viņi nav spējuši uzrādīt negatīvu Covid-19 testu vai attiecīgu dokumentu, kas ļautu ceļot bez apliecinājuma, Vincevs sacīja, ka kopumā ir bijuši daži pasažieri, precīzāku skaitu šobrīd neminot, jo vēl tikai tiek apkopota informācija no visām aviokompānijām.

Jau vēstīts, ka no piektdienas, lai ieceļotu Latvijā, ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām ieceļošanas brīdī, paredz iepriekš valdībā lemtais.

Noteikumi stāsies spēkā vienlaikus ar līdzīga regulējuma ieviešanu Lietuvā un Igaunijā.

Apliecinājums par negatīvu testu, proti, testa rezultāts, ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza, ir jāuzrāda pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana.

Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic, - bērniem līdz 11 gadu vecumam, personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu, diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Tāpat tests netiks prasīts pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ un var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību.

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku ir jāievēro desmit dienu pašizolācija, kā arī citas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās drošības norādes.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu