Pēc JKP paustā par iespēju prasīt Petravičas demisiju "KPV LV" rosinās koalīcijā pārrunāt savstarpējo sadarbību (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pieļautās iespējas prasīt labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) demisiju "KPV LV" nākamajā valdības koalīcijas partiju sanāksmē rosinās pārrunāt savstarpējo sadarbību, aģentūru LETA informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Pucens norāda, ka visas koalīciju veidojošās partijas "vienmēr ir bijušas koleģiālas un vērstas uz kopīgu darbu pandēmijas radītās krīzes pārvarēšanai". Taču pēdējā laikā JKP jau vairākkārt esot pārkāpusi koleģialitātes robežu attiecībā "uz visiem" partneriem, pauž "KPV LV" politiķis.

Tāpēc pirmdien, 25.janvārī, gaidāmajā koalīcijas sanāksmē tikšot rosināts pārrunāt savstarpējās sadarbības principus un cieņas jautājumus, jo pašlaik valdībai esot jābūt spēcīgākai nekā jebkad iepriekš un to sagaidot arī sabiedrība.

"Jaungada vakarā izsaukt veselības ministru un premjeru uz pārrunām, regulāri draudēt ar demisijas pieprasījumu visu partneru ministriem, izvirzīt nepamatotus un neloģiskus ultimātus ar preses relīžu starpniecību - tā nav koalīcijas partnera cienīga rīcība krīzes apstākļos," akcentē Pucens.

Viņš norāda, ka diez vai kāds gribētu ar šādu sabiedroto atrasties vienos ierakumos vai iet izlūkos. "Šajos nestandarta krīzes apstākļos ir ļoti grūti būt izcilniekam un to mēs redzam jebkurā jomā un jebkura partnera lauciņā," uzskata Pucens.

Problēmas ir visās jomās un "KPV LV" "nesit kāju pie zemes" un nesaka, ka pirmajiem vakcīnas vajadzēja saņemt sociālās aprūpes iestādes iemītniekiem un darbiniekiem, nevis, piemēram, mediķiem, norāda partijā. "Mēs kā deputāti un mūsu ministri paļaujas uz epidemiologu redzējumu. (..) Ārkārtējā situācijā ir jāstrādā kā kolēģiem, jāsadarbojas un jānāk palīgā," pauž Pucens.

"KPV LV" "novērojusi", ka JKP esot paudusi neapmierinātību arī par aizsardzības ministra un finanšu ministra darbu, "bet tagad jau slikta ir labklājības ministre, tai pat laikā ne mazākas problēmas ar Covid-19 pasākumiem ir pašu pārstāvētajās nozarēs," pauž "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks.

Pucens arī cer uz pārējo partneru koleģiālu neklusēšanu, bet gan iespēju kopīgiem spēkiem meklēt labākos risinājumus sadarbības uzlabošanai.

Kā ziņots, ja tuvāko divu nedēļu laika netiks novēroti jūtami uzlabojumi Covid-19 ierobežošanā pansionātos, JKP apsver iespēju lūgt premjeru vērtēt labklājības ministres Petravičas demisiju, teikts JKP izplatītajā paziņojumā.

Lai arī iepriekš vairākas reizes Labklājības ministrijai ir norādīts uz kritisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību pansionātos, JKP uzskata, ka reāli uzlabojumi nav redzami un situācija pansionātos turpina pasliktināties. Tāpēc nepieciešams vērtēt Petravičas atbildību, pauž partijā.

Partija 25.janvārī aicinājusi uz tikšanos ministri Petraviču un Kariņu. "Ja divu nedēļu laikā nebūs iespējams saskatīt skaidri izmērāmus rezultātus, būs jāvērtē Petravičas profesionalitāte un atbilstība ieņemamajam amatam. Līdz šim nerodas pārliecība, ka viņa spēj vienlaicīgi apvienot ministres un Saeimas deputātes amatus," piebilst JKP politiķis Gatis Eglītis.

Šomēnes Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā 80 sociālās aprūpes iestādēs Latvijā, pirmdien Latvijas Pašvaldību savienības videokonferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra Direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Liskova.

Otrdien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka atbildīgajām ministrijām līdz darba nedēļas beigām jābūt skaidram rīcības plānam Covid-19 būtiskai ierobežošanai sociālās aprūpes centros.

Valdība arī iepriekš atbalstījusi eksprestestu veikšanu sociālās aprūpes iestādēs. Ministru kabinets konceptuāli vienojās centralizēti iepirkt un nodrošināt testus gan valsts, gan pašvaldību aprūpes institūcijās. Ceturtdien valdība par to lems detalizētāk.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu