Sākoties stiprai snigšanai, Rīgā ceļu uzturēšanas darbos sola iesaistīt visu pieejamo tehniku

Sniega tīrītājs laukumā pie Brīvības pieminekļa.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Sākoties stiprai snigšanai, Rīgā ceļu uzturēšanas darbos atbildīgie gatavi iesaistīt 50 ziemas tehnikas vienības, kā arī 11 ūdens sūknēšanas mašīnas, kas paredzētas vietām, kur sniega kušanas laikā veidosies lielas peļķes, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Austris Keišs.

Keišs norādīja, ka otrdienas rītā snigšana vēl nebija sākusies, bet vietumis bija novērojams neliels lietus. Intensīvs sniegs Rīgā ir gaidāms no plkst.10.

Spēcīgas snigšanas laikā pārvietošanās Rīgā var būt apgrūtināta, tādēļ ir svarīgi ievērot piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās, ka var veidoties autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības novirzīšanās no grafika, uzsvēra Keišs.

Satiksmes departaments aicina turpmākajās dienās arī ziņot Satiksmes vadības centram uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 gan par bedru un lielu peļķu veidošanos, gan arī vietām, kur ir nepieciešama sniega tīrīšana. Pēc zvana saņemšanas uz attiecīgo vietu tiks nosūtīti ielu uzturēšanas dienesti.

Keišs atzīmēja, ka prioritāri tiks tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. 

Otrdien un trešdien apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties visā Rīgas teritorijā, tomēr īpaši sarežģīta izbraukšana tuvāko dienu laikā būs tieši uz mazākas nozīmes ielām, viņš atzīmēja. "Lūdzam ņemt vērā, ka intensīvas snigšanas laikā ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī uzreiz pēc brauktuves un veloinfrastruktūras tīrīšanas," aicināja Keišs.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā - uzreiz pēc snigšanas beigām, tad paredzēts, ka sniegputeņa laikā brauktuvju un veloinfrastruktūras tīrīšana un apstrāde dienas laikā tiks veikta vismaz trīs reizes. Turklāt paredzēts, ka visas 50 ziemas tehnikas darbu turpinās arī nakts stundās.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz sniegputenis norims, sola pašvaldībā.

Kā ziņots, otrdien un trešdien Latvijas lielākajā daļā snigs, daudzviet stipri, bet piekrastē un austrumu novados gaidāms arī lietus, prognozē sinoptiķi.

Rīgā ilgstoši snigs un puteņos, gaidāms slapjš sniegs, palaikam snigšana kļūs spēcīga. Sniega segas biezums trešdien var sasniegt 20 centimetru. Ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 14 metriem sekundē un gaisa temperatūra būs 0..+1 grāds.