The Thistler pissed off in 1982 or '83. Around the time my Dad disappeared. Chin up little dude, you still know one...
Posted by Jesse Thistle on Thursday, 1 October 2020
"Mēs to nevienam skolā īpaši nestāstījām - ir visai vienkārši iekulties nepatikšanās, ja izskaties "svešāds" un stāsti, ka esi dzīvojis vigvamā," stāstījis vīrietis. Kaimiņu bērnu vecāki nereti nevēlējās, lai viņu bērni rotaļājas ar Džesiju un viņa brāļiem.
"Es sāku noliegt to, kas esmu," atklājis vīrietis, atklājot, ka viņš ir izlicies par itāli, lai labāk iederētos. "Sāku ienīst savas saknes, sevi un savu māti, kura, kā man toreiz likās, bija mūs pametusi."
Džesijs skolā mūždien kāvās - viņš nebija izcilnieks. Vidusskolā pusaudzis pievienojās bandai.
"Mēs dzērām, ballējāmies, devāmies uz klubiem un lietojām narkotikas. Tā drīz vien kļuva par manu jauno identitāti. Es mēdzu aizmirsties metamfetamīna, MDMA, ketamīna un citu narkotiku skavās pat piecas dienas pēc kārtas," stāstījis Tisls. Tad pienāca lūzuma punkts - jaunietis tika patriekts no mājām.
Atkarība un cietums
Pusaudzis ar autostopa palīdzību devās uz Vankūveru, kur viņa brālis Džošs nu strādāja par policistu. Kādu laiku viņam klājās labi - puisis aizņēmās brāļa dienesta žetonu, lai bez maksas braukātu ar sabiedrisko transportu, lūgtu ēdienu kafejnīcās un iepazītos ar meitenēm. Kādudien Džesija brālis atklāja, ka viņš mājās lieto narkotikas, un lūdza radinieku pamest savu mājokli.
Džesijs 20 gadu vecumā bija kļuvis par bezpajumtnieku. Viņš četrus mēnešus gulēja mašīnā pie Freizera upes krasta un atceras, cik nepatīkama ir bijusi sajūta atskārst, ka daudzi no tur mītošajiem bezpajumtniekiem ir ar līdzīgu etnisko izcelsmi.
Ar laiku jaunais vīrietis pārdeva visu, kas viņam piederēja, ieskaitot savas drēbes. Viņš "sērfoja" pa paziņu mājokļiem, autobusa pieturām un patversmēm, pa dienām ugabojot, lai varētu iegādāties narkotikas un doties uz slepenām ballītēm.
1999. gada Jaungada dienā Džesijs, kuram tobrīd bija 23 gadi, devās uz kāda drauga mājām. Tur bija viņam mazpazīstami cilvēki, kuri piedāvāja viņam "kāsīti" un picu, ja Tisls viņiem spēs sagādāt transportu ārpus pilsētas. Svešinieki viņam uzdāvināja jaunu jaku - par pūliņiem.
Vīrietis, tērpts savā jaunajā jakā, atgriezās sava tēvoča Rona mājās, kur uz laiku bija apmeties. Abi gatavojās televīzijā skatīties filmu, kad pārraidi pārtrauca ziņu sižets par jauniešiem, kurus meklē saistībā ar taksometra vadītāja slepkavību. Izdzirdot aizdomās turamo aprakstu, Džesijam pēkšņi kļuva slikti.
"Es sapratu, ka viņi man ir iedevuši drēbes, kurās tika paveikts noziegums. Man bija divas izvēles - vai nu, atbilstoši ielu likumiem, turēt savu muti, vai arī doties pie policijas."
Viņš no sākuma domāja bēgt, taču tad vērsās pie policijas. Noteiktos sabiedrības apļos paklīda baumas, kas Džesijs ir informants. Pēkšņi pat seni draugi vairs nevēlējās ar vīrieti pavadīt laiku un viņu regulāri piekāva līdz stāvoklim, kurā Džesijs nevarēja pat paiet.