Cīnoties ar smaku, iedzīvotāji bargajos laikapstākļos spiesti ilgstoši turēt atvērtus dzīvokļu un kāpņu telpas logus.
"Pamatīga smirdoņa! Es te salstu, mušas lidinās. Protams, jūt smirdoņu! Pretīgi! Es visu laiku dedzinu sveces, lai nesmirdētu," norādīja bojā gājušās sievietes kaimiņiene Marina.
"Tā mēs varam gaidīt ilgi, bet kā mums dzīvot?! Tagad aukstums, logi atvērti, sienas aukstas," bažījās Jeļena.
Dzīvojamo telpu tīrīšanas firmas pārstāvis norāda, ka ar konkrētā dzīvokļa uzkopšanu, ja tajā ilgstoši atradies līķis, nevajadzētu vilcināties.
Rihards Fogels "Tīrastelpas.lv" vadītājs stāstīja: "Ja smaka nonākusi ventilācijas šahtās, arī kaimiņi to var sajust. Ja smaka iesēžas tauku nospiedumos, kas ir ventilācijas šahtās, tā var ilgstoši uzturēties, baktērijas var vairoties. Ja dzīvoklis būs perfekti iztīrīts, smaržos labi, bet caur ventilācijas šahtām smaka tāpat nonāks dzīvokļos. Notiek bakterioloģiskais piesārņojums."
"Ar gāzu palīdzību tas [līķa smaka] nonāk visur. Aizkaros, dīvānā, pat tapetēs. Bieži vien dzīvokļa īpašnieki nonāk līdz lēmumam veikt kapitālo remontu. Ideālais scenārijs, mūsuprāt, ir telpu atbrīvošana no mēbelēm, pēc tam ģenerālā tīrīšana ar profesionālajiem mazgāšanas līdzekļiem. Iespējama arī apdares materiālu demontāža. Mūsu gadījumā nelaiķis bija nogulējis uz grīdas trīs nedēļas, ķermeņa fizioloģiskie šķidrumi bija iesūkušies grīdas laminātā," atklāja Fogels.
Situāciju ap konkrēto dzīvokli "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāvis Krists Leiškalns raksturo kā sarežģītu, kas "sasien rokas" apsaimniekotājam.