KNAB ir aizdomas par Ventspils pašvaldības 50 000 eiro izmantošanu privātām vajadzībām

KNAB. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka Ventspils pašvaldības līdzekļi, iespējams, izmantoti privātu vajadzību nodrošināšanai un pašvaldībai kopumā varētu būt nodarīti vismaz 50 000 eiro liels kaitējums.

Trešdien KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā veica kriminālprocesuālās darbības Ventspils pašvaldībā, tostarp, Ventspils domē. Darbības veiktas saistībā ar aizdomām par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB no vairākiem avotiem saņēma informāciju par to, ka Ventspils pašvaldības līdzekļi, iespējams, izmantoti neatbilstoši pašvaldības pamatfunkciju veikšanai, proti, privātu vajadzību nodrošināšanai.

Ņemot vērā, ka šo informāciju bija iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesuālām metodēm, KNAB pagājušā gada 31.augustā sāka kriminālprocesu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisīja smagas sekas.

Trešdien KNAB Ventspils pašvaldībā, tostarp, domē, veica kriminālprocesuālās darbības, taču tās nebija kratīšanas.

Patlaban kriminālprocesā vienai amatpersonai ir tiesības uz aizstāvību. Birojā aģentūrai LETA apliecināja, ka šī amatpersona nav Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"). Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi.

KNAB norāda, ka iespējamā noziedzīgā nodarījuma rezultātā pašvaldībai varētu būt nodarīts vismaz 50 000 eiro mantisks kaitējums.

Lai neietekmētu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB plašāku informāciju par kriminālprocesu patlaban nevar sniegt.

Ventspils domē trešdien aģentūrai LETA apgalvoja, ka šīs KNAB darbības nav saistāmas ar 22.februārī Rīgas apgabaltiesas pirmās instances spriedumu domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij").

"Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, Ventspils pilsētas dome šajā procesa stadijā plašākus komentārus nesniedz," teikts domes paziņojumā.