P 12.04.2021.

Nīderlandes apelācijas tiesa lemj par labu valdībai strīdā par komandantstundu

FOTO: Unsplash

Nīderlandes apelācijas tiesa piektdien secinājusi, ka valdībai bijušas tiesības ieviest nakts komandantstundu, apejot parlamentu.

Ar Apelācijas tiesas lēmumu atcelts zemākās instances šomēnes pieņemtais spriedums, kurā bija teikts, ka valdība pārkāpusi savas pilnvaras.

Apelācijas tiesas lēmums ir valdības uzvara pār grupu "Viruswaarheid" ("Vīrusa patiesība"), kas iebilst pret karantīnas režīmu.

Tiesa secināja, ka nakts komandantstunda, kas stājās spēkā no 23.janvāra, bija samērīgs pasākums cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Taču tiesas lēmumam nebūs lielas ietekmes uz valdības centieniem ierobežot pandēmijas izplatīšanos, jo valdība jau panākusi, ka parlamentā tiek apstiprināts likumprojekts par komandantstundas ieviešanu.

Nakts komandantstunda, kas liedz cilvēkiem pamest mājas no plkst.21 līdz plkst.4.30, ir pirmā, kas Nīderlandē ieviesta kopš nacistu okupācijas Otrā pasaules kara laikā. Komandantstundas ieviešana izprovocēja valstī pēdējās desmitgadēs lielākās nekārtības.

Hāgas apelāciju tiesa norādīja, ka konstitucionālo tiesību ierobežošana komandantstundas rezultātā ir attaisnojama cīņā ar pandēmiju.

"Viruswaarheid" līderis paziņojis, ka pārsūdzēs apelācijas tiesas lēmumu.

Nīderlandē inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta gandrīz 1,1 miljonam cilvēku, no kuriem miruši vairāk nekā 15 500.

Nīderlandē seksuālo pakalpojumu nozarē strādājošie plāno nākamnedēļ protestēt pret bordeļu slēgšanu, savukārt restorāni un kafejnīcas sola atsākt darbu, neskatoties uz aizliegumu.