Rīgā novērota mācību automašīna ar īpatnēju elpošanas sistēmu

FOTO: Twitter/@Wald_berg

Trešdien, 17. martā, kāds iedzīvotājs pamanījis braukšanas apmācību mašīnu ar neparastu izskatu - tajā iebūvēta elpošanas ierīce instruktoram.

Kā redzams attēlā, kursantam uz sejas ir uzlikts respirators, bet instruktoram ir uzlikta sejas maska. Tāpat novērojams, ka pa automašīnas aizmugurējo logu laukā stiepjas divas caurules, lai elpotu gaisu no ārienes.

Jau vēstīts, ka no 1. marta praktiskās apmācības klātienē individuāli var veikt:

  • personas, kuras vēlas apgūt C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D, DE, TRAM vai TROL kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanai, kā arī bīstamu kravu pārvadāšanai (ADR) paredzēto transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai;
  • personas, kuras vēlas apgūt pirmās palīdzības sniegšanu;
  • personas mācību kursu programmās jūrnieku profesionālās kvalifikācijas iegūšanai un uzturēšanai, kur klātienē piedalās ne vairāk kā 5 izglītojamie vienā grupā;
  • personas apmācībās gaisa kuģu lidojumu apkalpes locekļu apliecības un kvalifikācijas atzīmes iegūšanai un derīguma uzturēšanai, tostarp veicot teorētisko un praktisko eksāmenu kārtošanu, kur klātienē vienā telpā piedalās ne vairāk kā 3 izglītojamie vienā grupā.

No 15. marta apmācības klātienē var apgūt personas, kas uzsākušas apmācību citu kategoriju, tostarp B kategorijas transportlīdzekļu, vadīšanas tiesību iegūšanai un reģistrētas autoskolas mācību grupā līdz 2020. gada 20. decembrim.

Par apmācības prasību izpildes kontroli un prasību ievērošanu ir atbildīgs apmācības veicējs (piemēram, fiksējot nodarbības ar video ierakstu vai izdarot atzīmes speciāli iekārtotā žurnālā u.tml.).

Atsākot transportlīdzekļu vadītāju un citas praktiskās apmācības, atbildīgās institūcijas atbilstoši kompetencei nodrošinās transportlīdzekļu vadītāju apmācību procesa kontroli, vienlaikus izvērtējot visus papildu pasākumus, kas varētu iespējami samazināt inficēšanās riskus. CSDD ir tiesīga izteikt autoskolai brīdinājumu, uz laiku apturēt mācību kartes vai visu mācību karšu darbību, atņemt mācību karti vai visas mācību kartes.