Itālijā par spiegošanu Krievijas labā aizturēts karaflotes virsnieks

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Gorodenkoff/shutterstock.com

Itālijā par spiegošanu Krievijas labā aizturēts karaflotes kapteinis, kas apmaiņā pret naudu Krievijas militārpersonai nodevis slepenus dokumentus, trešdien pavēstīja policija.

Fregates kapteinis aizturēts pēc slepenas tikšanās ar Krievijas pārstāvi otrdienas vakarā Romā, teikts policijas paziņojumā.

Policisti apturējuši abus vīriešus, bet vienīgi itālis aizturēts.

Krievijas pilsonis bijis vēstniecības darbinieks, un, pateicoties diplomātiskajai imunitātei, viņš varēja izvairīties no aizturēšanas.

Spiegu karaflotē izdevies atklāt ilgas izmeklēšanas rezultātā, ko vadījis Itālijas iekšējās izlūkošanas dienests AISI ar Aizsardzības štāba priekšnieka atbalstu, norādīja policija.

Itālijas Ārlietu ministrija saistībā ar notikušo izsaukusi Krievijas vēstnieku Sergeju Razovu.

Itālijas laikraksts "La Repubblica" sākotnēji vēstīja, ka aizturēti divi cilvēki - Itālijas un Krievijas militārpersonas.

Atbilstoši laikraksta informācijai, runa ir par militārpersonu, kas strādā Krievijas vēstniecībā Romā, un Itālijas karaflotes virsnieku.

"La Repubblica" norādīja, ka tiek izvērtēts Krievijas virsnieka juridiskais statuss, ņemot vērā, ka viņš strādā diplomātiskajā pārstāvniecībā.

Laikraksts notikušo raksturoja kā "visnopietnāko incidentu kopš Aukstā kara laikiem".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu