Ukraina noraida Putina piedāvājumu uzņemt Zelenski Krievijā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

FOTO: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nepieņems sava Krievijas kolēģa Vladimira Putina piedāvātās divpusējās sarunas Maskavā, paziņojis Ukrainas vicepremjers Oleksijs Reznikovs, kurš ieņem arī uz laiku okupēto teritoriju ministra amatu.

Reznikovs norādījis, ka Zelenskis, pirmkārt, vēlas apspriest konflikta izbeigšanu Donbasā un Krievijas karaspēka izvešanu no okupētās Krimas pussalas. Tādējādi, viņaprāt, tikšanās nevar notikt valsts-agresora galvaspilsētā.

"Kara laikā prezidents nevar braukt uz galvaspilsētu un tikties ar cilvēku, kas ir valsts-agresora pārstāvis. Man šķiet, ka tas ir nedaudz dīvains piedāvājums," piebildis Ukrainas vicepremjers.

Viņš uzsvēris, ka abu valstu prezidentu sarunām jānotiek tā dēvētajā Normandijas formātā, piedaloties arī Francijas un Vācijas līderiem.

Kā ziņots, 20.aprīlī Zelenskis piedāvāja Putinam tikties "jebkurā punktā Donbasā", kuru daļēji kontrolē Krievijas uzturētās un apbruņotās kaujinieku bandas.

Putins uz to reaģēja, paziņojot, ka ir gatavs uzņemt Zelenski "jebkurā laikā" Maskavā, lai apspriestu abpusējās attiecības.

Kremļa saimnieks piebilda, ka gadījumā, ja Zelenskis vēlas apspriest konfliktu Donbasā, viņam esot jārunā ar kaujinieku bandu vadoņiem.

Maskava joprojām cenšas iestāstīt, ka Ukrainā pastāvot kāds iekšējs konflikts, nevis noticis Krievijas militārs iebrukums.