Atrisinātas tehniskas problēmas "manavakcina.lv" darbībā

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Tehniskas problēmas, kas pirmdienas rītā bija radušās "manavakcina.lv" darbībā, ir atrisinātas, aģentūrai LETA apliecināja Nacionāla veselības dienesta Vakcinācijas projekta pārstāvji.

Pašlaik visiem iedzīvotājiem virs 18 gadiem vietnē "manavakcina.lv" ir nodrošināta iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku, jo tehniskais šķērslis ir atrisināts.

"Atvainojamies, ja daļai iedzīvotāju šī iespēja vēl nebija atvērta no paša rīta. Tai pat laikā vēlamies atgādināt, ka vakcinācija norisinās pakāpeniski, ņemot vērā pieejamo vakcīnu apjomu un to pakāpenisku saņemšanu Latvijā," komentēja projekta pārstāve Agnese Strazda.

Ņemot vērā iedzīvotāju sniegtos viedokļus par ierobežoto kalendāra laiku izvēli, projekta pārstāvji lūdz iedzīvotājus, kuri piesakās šodien, skatīt kalendāra iespējas trīs nedēļas uz priekšu. Ja pieteikšanās laikā rodas tehniski ierobežojumi, iedzīvotāji aicināti mēģināt pieteikt pierakstu vēlāk.

Vakcinācija projekta pārstāvji atvainojas par neērtībām, taču secina, ka kopumā iedzīvotājiem izdodas veikt pierakstus, bet atsevišķos gadījumos pieredze nav tik gluda.

Jau ziņots, ka pirmdienas rītā, kad jebkurš Latvijas iedzīvotājs var pieteikties vakcinēšanai pret Covid-19, kavējās "manavakcina.lv" darbība.

No pirmdienas vietnē "manavakcina.lv" jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas pret Covid-19 vietu un pieraksta laiku, un pirmdienas rītā bija pieejami vairāk nekā 21 700 brīvie vakcinācijas pierakstu laiki.

Pierakstu laiki tiks pakāpeniski papildināti. VM uzsver, ka no pirmdienas un turpmāk vakcinācijas veicēji, tai skaitā lielajos vakcinācijas centros, aizvien aktīvāk vērs vaļā vakcinācijas pierakstus vietnē "manavakcina.lv", lai turpinātu liela mēroga vakcinācijas nodrošināšanu.

Pirmdien vakarā "Pfizer/BioNTech" vakcīnas tiks nogādāta uz vairākiem liela mēroga vakcinācijas centriem, kā arī uz dažiem centriem un citām vakcinācijas vietām tuvākajās dienās, lai nodrošinātu raitu iedzīvotāju vakcināciju.

"Esam izdarījuši visus darbus, lai ar pirmdienu nodrošinātu visas sabiedrības pakāpenisku vakcināciju. Vakcinācija norisināsies pie vakcinācijas veicējiem, pamatojoties uz atvērtajiem un aizpildītajiem pierakstu laikiem - gan liela mēroga vakcinācijas centros, gan arī ārstniecības iestādēs," komentēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vakcināciju turpinās arī ģimenes ārsti. Pavļuts uzsvēra, ka primāri ir nodrošināta senioru un iedzīvotāju ar hroniskām saslimšanām vakcinācija, kas bija ļoti būtisks priekšnosacījums visas sabiedrības vakcinācijas sākšanai. Pašlaik no visām Latvijā pieejamajām vakcīnām 57% vakcīnu ir saņēmuši iedzīvotāji virs 60 gadiem, bet 18% - iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām.

Pirmdien vakcinācija turpināsies Rīgā, Centrāltirgū un Rīgas Kongresu namā, un Daugavpilī. Vakcinācija pret Covid-19 pirmdien tiek veikta tikai tiem iedzīvotājiem, kuri jau iepriekš izvēlējās šīs vietas un laiku vietnē "manavakcina.lv".

Iedzīvotāji, kuri pirmdien un arī turpmākās dienas dosies uz kādu no vakcinācijas vietām, aicināti ierasties vakcinācijas vietā ne agrāk kā 10-15 minūtes pirms pieraksta laika. Cilvēki vakcinācijas centrā tiek laisti iekšā tad, ja ir pienācis viņu pieraksta laiks vai piecas minūtes pirms pieraksta.

Vienlaikus Veselības ministrija aicina iedzīvotājus bez iepriekšēja pieraksta pirmdien nedoties uz vakcinācijas centriem.

Pirmdien vakcinācija tiek nodrošināta visu līdzšinējo atvērto prioritāro grupu iedzīvotājiem, kā arī visiem tiem iedzīvotājiem, kuri vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19 pieteicās februārī, martā un aprīlī.

Lai izvēlētos vakcinācijas vietu un laiku, iedzīvotājiem jāiet vietnē "manavakcina.lv" un jāizvēlas jebkura tuvākā vakcinācijas vieta, kurā ir atvērti vakcinācijas laiki jeb pieraksti. Joprojām pieteikties vakcīnai un pieteikties uz noteiktu laiku un vietu var arī pa tālruni 8989.