Valsts prezidents: Latvijas un visas Eiropas demokrātijai ir nepieciešami aktīvi un ieinteresēti pilsoņi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Egils Levits.
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Paula Čurkste/LETA

Gan Latvijas, gan visas Eiropas demokrātijai ir nepieciešami aktīvi un ieinteresēti pilsoņi, kuri viedokli izsaka ne tikai interneta komentāros, bet dzīvi piedalās nopietnā, auglīgā domu un ideju apmaiņā, pauž bažas un iebildumus, atbildīgi rīkojas sabiedrības kopējās interesēs, uzrunā, sagaidot Eiropas dienu 9.maijā, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Politiķis atgādināja, ka šajā datumā 1950.gadā līdz ar Robēra Šūmana deklarāciju tika likti pamati Eiropas nāciju mieram un sadarbībai. No tās izauga tā Eiropas Savienība (ES), ko pazīstam šodien un ko

"vieno savstarpējās cieņas princips, brīvības un demokrātijas vērtības".

Levits akcentēja, ka Latvija ir viena no ES pilntiesīgām 27 dalībvalstīm, un mūsu valsts iedzīvotājiem, tāpat kā citiem eiropiešiem, ir ne tikai tiesības, bet arī īpašs pienākums īstenot demokrātiju praksē.

Valsts prezidents arī aicināja iedzīvotājus iesaistīties "Konferencē par Eiropas nākotni", kura tiks atklāta Eiropas dienā. Levits uzsvēra, ka Latvijas pilsoņi savas idejas un ieteikumus, Eiropas nākotnes redzējumu var izteikt latviešu valodā - vienā no ES oficiālajām valodām.

"Kādā Eiropā jūs gribat dzīvot? Kas tajā jāmaina, lai jūs spētu īstenot savas dzīves ieceres un mērķus? Kas darbojas pareizi un kas vēl jāuzlabo? Izmantojiet šo īpašo pamudinājumu un iespēju izteikties! Jūsu domas var izrādīties svarīgas Eiropas nākotnei, ko mēs kopīgi sākam veidot jau šodien," pauda prezidents.

LETA jau rakstīja, ka "Konferences par Eiropas nākotni" mērķis ir palielināt iedzīvotāju lomu ES politikas un mērķu veidošanā, uzlabojot ES noturību pret krīzēm - neatkarīgi no tā, vai tās ir krīzes ekonomikā vai saistītas ar veselības jomu. Konference radīs jaunu publisku forumu atklātām, iekļaujošām, pārredzamām un strukturētām debatēm ar eiropiešiem par jautājumiem, kas viņiem ir svarīgi un ietekmē viņu ikdienas dzīvi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu