Baltijas valstu premjerministri aicina iedzīvotājus iesaistīties kopīgās Eiropas nākotnes veidošanā

Pie Saeimas nama atzīmē Eiropas dienu.

FOTO: Patrīcija Eglīte/LETA

 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu un Eiropas nākotnes konferences oficiālo atklāšanu, Baltijas valstu premjerministri svētdien nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, aicinot sabiedrību, un it īpaši Baltijas valstu iedzīvotājus, aktīvi iesaistīties kopīgās Eiropas nākotnes veidošanā.

Paziņojumā uzsvērts, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji spēj parādīt apņēmību, veidojot stiprāku Eiropas Savienību (ES), kas balstās brīvības un solidaritātes ideālos, aģentūru LETA informēja Latvijas

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kopīgajā paziņojumā premjeri atsaucas uz Robēra Šūmaņa deklarāciju, kas tika publicēta 9. maijā pirms 71 gada un kas veidoja pamatu mūsdienu Eiropas Savienībai. Tāpat kā toreiz, arī šobrīd ir nepieciešamas drosmīgas idejas, veidojot kopīgu vīziju par Eiropas nākotni, uzsver Baltijas valstu valdību vadītāji.

Paziņojumā Baltijas valstu premjerministri arī aicina ES institūcijas ņemt vērā iedzīvotāju paustās idejas un pārveidot tās konkrētā rīcībā, kas atbilstu iedzīvotāju vajadzībām un nodrošinātu Eiropas labklājību nākotnē.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā svētdien notiks konferences par Eiropas nākotni atklāšanas pasākums.

Konferences mērķis ir palielināt iedzīvotāju lomu ES politikas un mērķu veidošanā, uzlabojot ES noturību pret krīzēm - neatkarīgi no tā, vai tās ir krīzes ekonomikā vai saistītas ar veselības jomu. ES vadība cer, ka konference radīšot "jaunu publisku forumu atklātām, iekļaujošām, pārredzamām un strukturētām debatēm ar eiropiešiem par jautājumiem, kas viņiem ir svarīgi un ietekmē viņu ikdienas dzīvi".