Anonīms avots: Septiņi cilvēki tiek apsūdzēti tīšā Maradonas slepkavībā

Djego Maradona

FOTO: AFP/LETA

Ziņu aģentūras AFP rīcībā no anonīma avota ir nonākusi informācija, ka leģendārā futbolista Djego Maradonas tīšā slepkavībā tiek apsūdzēti septiņi cilvēki.

Apsūdzēto, kuriem notiesāšanas gadījumā draud astoņu līdz 25 gadu cietumsods, vidū ir Maradonas neiroķirurgs Leopoldo Luke, psihiatre Agustina Kosačova un psihologs Karloss Diass.

Apsūdzības raksts ir balstīts uz ekspertu komisijas secinājumiem par Maradonas nāvi pērn novembrī, atklājis anonīms avots no Sanizidro ģenerālprokuratūras, kas vada izmeklēšanu.

Ziņojumā norādīts, ka futbola leģendai sniegta neatbilstoša medicīniskā aprūpe un pirms nāves viņš ilgstoši tika atstāts mokāmies.

Apsūdzētajiem ir aizliegta izbraukšana no Argentīnas un laikā no 31. maija līdz 14. jūnijam viņiem jāsniedz liecības izmeklētājiem.

Tiesvedību veicināja divu Maradonas meitu iesniegtā prasība pret Luki, kuru viņas vaino par tēva veselības stāvokļa pasliktināšanos pēc smadzeņu operācijas.

Prokuratūra uzskatot, ka Maradonas nāve nav saistāma ar neatbilstošu ārstēšanu vai ārstu nolaidību, tomēr, prokuratūras vērtējumā, ārsti zināja, ka bijušais futbolists mirs un neko nedarīja, lai to novērstu.

Ziņas un audio materiāli, kas nonākuši prokuratūras rīcībā, liecina, ka Maradonas ārsti zināja, ka savas dzīves pēdējos mēnešos Maradona lietoja alkoholu, zāles psihiatriskās veselības uzlabošanai un marihuānu.

Ziņojumā mediķu konsīlijs secinājis, ka Maradonas ārstu komanda ignorēja "pazīmes par riskiem dzīvībai" un pēdējās dzīves nedēļās Maradonas veselības aprūpe bijusi nepilnīga un neprecīza.

Savstarpējas apsūdzības izskan ne tikai par Maradonas nāvi, bet arī par viņa mantojumu, par kuru cīnās viņa pieci bērni, brāļi un bijušais advokāts Matiass Morla.

Pasaules kausa ieguvējs 1986.gadā Argentīnas izlases rindās mira pērn 25.novembrī no sirdslēkmes.

Dažas nedēļas pirms nāves viņam tika veikta smadzeņu operācija, bet 30.oktobrī viņš svinēja 60. dzimšanas dienu.

Blakus brazīlietim Pelē Maradona tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem futbolistiem pasaulē.

Redaktors iesaka