Izdevies novērst bīstamu piesārņojumu Daugavpils novadā (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: BMJ/Shutterstock

Pateicoties iedzīvotāju vērībai un operatīvai atbildīgo dienestu sadarbībai, Daugavpils novadā izdevies pamanīt plaša mēroga mēģinājumu piesārņot vidi ar bīstamām ķīmiskām vielām. Izdevies aizturēt aizdomās turēto personu, informē Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Trešdien, 26. maijā, pārbaudot no iedzīvotājiem saņemto informāciju, Daugavpils novada Līksnas pagastā visas dienas laikā dažādās vietās AS "Latvijas valsts meži" un VAS "Latvijas dzelzceļš" piederošajās teritorijās tika konstatētas kopumā 30 mucas ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām, kuru kopējais apjoms aptuveni 5750 litri, kā arī no mucām vidē noplūdis piesārņojums.

Vizuāli novērtējot, mucās atradās naftas produktu saturoši atkritumi jeb atstrādāta eļļa, kā arī nezināmas izcelsmes oranžas krāsas viela. Daļa no mucām bija slēgta, kas neļāva vizuāli noteikt to saturu. Paņemti grunts paraugi ķīmiskās vielas identificēšanai.

Kā stāstīja Kļaveniece, operatīvi sadarbojoties VVD Daugavpils reģionālajai vides pārvaldei, Valsts policijai (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) un Valsts meža dienestam, kā arī teritoriju īpašniekiem, notikuma vietā tika veikti neatliekamie pasākumi. Vidē konstatētās mucas un no tām noplūdušais piesārņojums tika savākts un nogādātas atkritumu apsaimniekotājam, pagaidu uzglabāšanai.

Veicot neatliekamos pasākumus, Līksnas pagastā VP aizturēja iespējamo pārkāpēju, kura automašīnā atradās vēl 18 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu un kas veica nelikumīgu atkritumu pārvadāšanu, nesaņemot atbilstošu atļauju atkritumu pārvadāšanai, sacīja Kļaveniece.

VVD aicina iedzīvotājus ziņot, ja to rīcībā ir kāda papildus informācija par personām, kas iespējams ir iesaistītas šī pārkāpuma izdarīšanā. Informācija jānosūta uz e-pastu "okc@vvd.gov.lv" vai jāsazinās, zvanot uz VVD vienotā zvanu centra tālruni 26 338 800, kā arī ziņot VP, zvanot uz tālruņiem 65 403 311 vai 110.

VVD izsaka pateicību Daugavpils novada iedzīvotājiem, kas atbildīgajiem dienestiem sniedza informāciju par iespējamu vides piesārņošanu. Savlaicīgi saņemtā informācija šajā gadījumā ļāva ne tikai novērst liela mēroga vides piesārņojuma izplatīšanos, bet arī aizturēt pārkāpēju, kas veica atkritumu nelikumīgu pārvadāšanu. VP sāks kriminālprocesu lietas apstākļu noskaidrošanai, piebilda Kļaveniece.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu