Atsākot darbu klātienē, nelaimes gadījumu skaits pieaug

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Kad Covid-19 pandēmijas laikā daudzi pārgāja uz attālināto darbu, izteikti samazinājās darbavietās reģistrēto nelaimes gadījumu skaits. Šogad, pakāpeniski atsākot strādāt klātienē, šādu nelaimju skaits ir pieaudzis, tāpēc iedzīvotājiem tiek lūgts atcerēties par darba drošību, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis.

Pēc viņa teiktā, 2020.gads tika aizvadīts ar rekordzemu darbavietās reģistrēto nelaimes gadījumu skaitu, taču šādiem pozitīviem periodiem parasti seko situācijas pasliktināšanās.

"Cilvēki atkal atsāk ekonomiskās aktivitātes, un droši vien pirmā lieta, par ko viņi aizdomājas, nav darba drošība. Šis gads jau faktiski ir sācies ar tendencēm, kas rāda, ka darba drošībai netiek pievērsta pietiekama uzmanība,"

sacīja Lūsis.

VDI vadītājs negatīvo tendenci skaidroja arī ar to, ka cilvēki, atgriežoties darbā pēc ilgākas strādāšanas attālināti, iespējams, ir aizmirsuši dažādas darba drošības prasības, tāpat pandēmijas laikā, iespējams, nav veiktas pilnvērtīgas darba drošības instruktāžas un apmācības, īpaši jaunajiem darbiniekiem.

"Pirmie pieci mēneši rāda tendenci, ka pieaug visa veida nelaimes gadījumi [darba vietās] - gan kopējais skaits, gan smagie. Īpaši smago un arī letālo nelaimes gadījumu skaits [darba vietās] šogad ir nedaudz virs pagājušā gada līmeņa,"

pastāstīja Lūsis, piebilstot, ka nozares, kurās šie nelaimes gadījumi konstatēti, pārsvarā ir tradicionālās - būvniecība, apstrādes rūpniecība, transports un loģistika, kā arī lauksaimniecība.

Viņš norādīja, ka aptuveni divām trešdaļām no darba vietās konstatētajiem nelaimes gadījumiem cēlonis ir bijis neuzmanība un trūkumi darba organizācijā.

Ņemot vērā minēto, VDI esot spiesta rīkot speciālas

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu