FOTO ⟩ Iemūžināts, kā migrējošais ziloņu bars Ķīnā atpūšas pēc noietiem 500 kilometriem

FOTO: AP/Scanpix

Ziloņu bars Ķīnā, kas nepilnu divu mēnešu laikā mērojis 500 kilometru garu ceļu, ticis iemūžināts atpūtas brīdī, vēsta raidsabiedrība CNN.

Nav skaidrs, kāpēc ziloņi pameta dabas rezervātu, taču, ceļojot, ziloņi nodarīja 412 atsevišķus postījumus, un finansiālie zaudējumi sasniedz aptuveni 1,1 miljonu ASV dolāru.

Ziloņi radījuši arī ievērojamus traucējumus vietējiem iedzīvotājiem. Jūnija sākumā vairāku ciematu iedzīvotājiem tika liks palikt iekštelpās, tika evakuēti gājēji un transportlīdzekļi pēc tam, kad ziloņi sešas stundas staigāja pa ielām.

Jau ziņots, ka Ķīnā pētnieki seko līdzi ziloņiem, kas migrē no valsts dienvidiem uz ziemeļiem, ik pa laikam iemaldoties arī kādā ciemā un iztraucējot vietējo iedzīvotāju mieru.

Ganāmpulkā, kuru zinātnieki izseko un novēro ar videokamerām, ir sešas pieaugušas ziloņmātes, trīs pieauguši ziloņi, trīs vidēja lieluma dzīvnieki un trīs mazuļi.

Pirmo reizi ziloņus pamanīja un sāka izsekot jau decembrī. Tad dzīvnieki pazuda no novērotāju redzesloka, bet aprīlī tos atkal pamanīja netālu no kādas apdzīvotas vietas.

Tagad dabas draugi atsākuši ziloņu vērošanu un cer, ka migrācijas ceļā nenotiks bīstamas sadursmes ar cilvēkiem.

Kādu nakti lielie zīdītāji jau bija iemaldījušies apdzīvotā vietā. Pagaidām nav zināms, kādēļ ziloņi nolēmuši doties tālu uz ziemeļiem no savas ierastās dzīvesvietas valsts dienvidu daļā.