Siguldas un Jelgavas novados vēlēšanu rezultāti būs jāapstiprina atkārtoti

Balsu skaitīšana pašvaldības vēlēšanās. Ilustratīvs foto

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Visās 40 pašvaldībās, kur notika vēlēšanas, vietējās vēlēšanu komisijas ir apstiprinājušas vēlēšanu rezultātus, taču Siguldas un Jelgavas novados tas būs jādara vēlreiz, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.

Tomēr Jelgavā un Siguldas novadā rezultāti būs jāapstiprina vēlreiz, kad tiem būs pieskaitīta kopumā 21 neapzīmogotā aploksne.

Kandidātu sarakstu iesniedzējiem, kā arī pieteiktajiem kandidātiem ir tiesības pašvaldības vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu triju darbdienu laikā pēc tā pieņemšanas dienas apstrīdēt CVK.

Jelgavā 11 neapzīmogoto aplokšņu pieskaitīšana paredzēta 203.vēlēšanu iecirknī piektdien, 11.jūnijā, plkst.9.

Kā ziņots, CVK lēma Jelgavas domes vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt 11 neapzīmogotās aploksnes un Siguldas novada pašvaldību vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt desmit neapzīmogotās aploksnes.

Līdz ar to CVK nolēmusi atcelt iepriekš vietējo vēlēšanu komisiju apstiprinātos vēlēšanu rezultātus Jelgavā un Siguldas novadā. Pēc balsu pieskaitīšanas pašvaldību vēlēšanu komisijām būs atkārtoti jālemj par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Komisija šodien sanāksmē uzklausīja abu iesaistīto iecirkņa vadītājus, un sanāksmē tika pieļauts, ka aploksnes netika apzīmogotas cilvēciskas kļūdas dēļ. Bērziņa skaidroja, ka CVK lēma par neapzīmogoto aplokšņu pieskaitīšanu, jo abos iecirkņos nav konstatēta ļaunprātība. Šāds lēmums pieņemts atbilstoši tiesas praksei līdzīgā situācijā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.