Bertāna kluba biedrs Bīls Covid-19 protokolu dēļ nošķirts no ASV izlases

Bredlijs Bīls

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna komandas biedrs Nacionalās basketbola asociācijas (NBA) klubā Vašingtonas "Wizards" Bredlijs Bīls Covid-19 protokolu dēļ norobežots no ASV basketbola izlases.

ASV basketbola izlase Lasvegasā aizvada treniņnometni un pārbaudes spēles pirms gaidāmā starta Tokijas olimpiskajās spēlēs. Trešdien komanda paziņoja, ka vienam spēlētājam turpmāk būs jāievēro Covid-19 protokols.

Lai arī basketbolista vārds paziņojumā netiek minēts, ESPN, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta, ka šis spēlētājs ir Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Vašingtonas "Wizards" pārstāvis Bīls.

Lielāka skaidrība par Bīla veselības stāvokli būs ceturtdien.

Gadījumā, ja Bīlam šī iemesla dēļ nāksies izlaist Tokijas olimpiskās spēles, viņu vietu ieņems viens no trim spēlētājiem - Keldons Džonsons, Darius Gārlands vai Sediks Bejs.

Kāds avots ESPN atklāja, ka pagājušajā nedēļā ASV nometni nācās pamest vienai personai, kurai noteica saslimšanu ar Covid-19, kā arī divām kontaktpersonām.

Piektdien ASV izlase aizvadīs pārbaudes spēli ar Austrāliju, bet svētdien treniņnometnes noslēgumā plānota pārbaude pret Spāniju.

Jau ziņots, ka pirmajās divās spēlēs Grega Popoviča vadītā izlase ASV negaidīti ar 87:90 piekāpās Nigērijai un ar 83:91 - Austrālijai. Trešdien ASV basketbolisti ar 108:80 uzvarēja Argentīnu.

Olimpiskās spēles Tokijā plānotas no 23.jūlija līdz 8.augustam.