Noslēdzoties karstuma vilnim, maksimālā gaisa temperatūra svētdien gaidāma līdz +30

Jūra pie Liepājas.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Noslēdzoties karstuma vilnim, maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā gaidāma no +23 grādiem Kurzemes rietumkrastā līdz +30 grādiem dažviet valsts centrālajos un austrumu novados.

Sinoptiķi prognozē, ka sauli tikai brīžiem aizsegs mākoņi. Vietām valsts centrālajā un austrumu daļā īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss.

Nedaudz pastiprināsies rietumu, dienvidrietumu vējš. Kurzemē, dienas otrajā pusē arī daudzviet citviet valstī gaidāmas brāzmas līdz 10-14 metriem sekundē.

Rīgā dienas gaitā parādīsies mākoņi, bet nokrišņi maz iespējami. Pūtīs mērens dienvidrietumu vējš, pievakarē to nomainīs ziemeļrietumu vējš. Gaiss sakarsīs līdz +29..+30 grādiem.

Laikapstākļus ietekmē anticiklons Rietumeiropā un ciklons Arktikā. No ziemeļrietumiem tuvojas aukstā atmosfēras fronte. Gaisa spiediens 1009-1012 hektopaskāli jūras līmenī.

Daudzviet, galvenokārt valsts centrālajā daļā, tai skaitā Rīgā, spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos, bet dažviet Vidzemē - lielākoties Valmieras novadā - spēkā oranžais brīdinājums par ļoti augstu ugunsbīstamību.

Jau ziņots, ka, sākot ar pirmdienu, gaisa temperatūra Latvijā vismaz dažas dienas nepārsniegs +21..+26 grādus.