Latviešu izcelsmes basketboliste Bilcava olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Austrālijas izlasi

Latviešu izcelsmes basketboliste Sāra Bilcava pavisam neilgi pirms Tokijas olimpisko spēļu starta saņēmusi izsaukumu pārstāvēt Austrālijas izlasi.

28 gadus vecā uzbrucēja uz valstsvienību izsaukta, jo Austrālijai nevarēs palīdzēt Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) zvaigzne Liza Kembedža. Blicava gatavojas savai debijai olimpiskajās spēlēs.

Austrālijas Basketbola federācija ("Basketball Australia") pirmdien apstiprināja, ka pret Kembedžu uzsākta izmeklēšana par incidentu pirms pagājušajā nedēļā notikušās pārbaudes spēles pret Nigēriju. Kā ziņoja mediji, Kembedža esot konfliktējusi ar komandas biedrenēm un Lasvegasā neesot ievērojusi izlases Covid-19 protokolu.

Vēlāk gan basketboliste paziņoja, ka jūtas psiholoģiski un fiziski nogurusi, kā dēļ nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) deva atļauju veikt maiņu izlases sastāvā.

Blicava ir divkārtēja Austrālijas Sieviešu basketbola līgas (WNBL) čempione. Kopš 2019.gada viņa pārstāv Melburnas "Southside Flyers" komandu.

Blicavu ģimene Austrālijas basketbolā ir sen un plaši pazīstama. Sāras tēvs Andris Blicavs savulaik spēlēja Austrālijas vīru basketbola izlasē, kurā bija komandas kapteinis. Tāpat Ivara un Andra Blicavu māsa Ilze kādreiz pārstāvēja Austrālijas valstsvienību, piedaloties arī pasaules čempionātā.

Sāra Blicava nespēja iekļūt Austrālijas izlases sastāvā dalībai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tomēr šo sacensību atklāšanas ceremonijas laikā viņa publicēja Latviju atbalstošu tvītu.

Tāpat ar sportu bija saistīti viņu senči, jo par basketbola treneriem strādāja arī Ivara un Andre tēvs Ilmārs un onkulis Fēlikss Blicavs.