"Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus." No Vērmanes dārza estrādes, iespējams, aizvāks soliņus

Papildināts
"Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus." No Vērmanes dārza estrādes, iespējams, aizvāks soliņus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Dziedātāja Leila Alijeva uzstājas koncertā "Dziesmu tilti no sirds sirdi" Vērmanes dārza estrādē. Ilustratīvs attēls.
Dziedātāja Leila Alijeva uzstājas koncertā "Dziesmu tilti no sirds sirdi" Vērmanes dārza estrādē. Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Cīnoties ar nakts uzdzīvi Rīgā, no Vērmanes dārza estrādes plānots demontēt solus, informē pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa. Tomēr pretēju informāciju mikroblogošanas vietnē "Twitter" publiskojis Rīgas pilsētas pašvaldība deputāts Edmunds Cepurītis.

Kā norāda uzņēmums, Vērmanes dārza estrādi par savu nakts uzdzīves vietu šogad aizvien biežāk izvēlas dažādi dīkdieņi un bezpajumtnieki. Lai likvidētu ērtus apstākļus iedzeršanai, narkotiku lietošanai, trokšņošanai un nakšņošanai, uzņēmums nolēmis no estrādes aizvest solus.

Savukārt Rīgas Pašvaldības policija lūgta biežāk apsekot šo teritoriju.

Kā skaidro uzņēmums, posta aina Vērmanes dārza estrādē paveras teju katru rītu.

"Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus, izraustījuši stādījumus, kā arī aprakstījuši nesen nokrāsotās estrādes sienas.

Tā kā naktīs tualetes parka apkaimē ir slēgtas, uzdzīvotāji tam izmanto estrādes kaktus un apstādījumus. Līdz ar to parka darbiniekiem ik rītu nākas veltīt daudz laika, savācot postažu," vēsta uzņēmums.

Rīgas pilsētas pašvaldība deputāts Edmunds Cepurītis savā mikroblogošanas vietnes "Twitter" profilā norādījis, ka ziņa ir maldinoša un soliņu demontāža ir apturēta. "Plānoju sasaukt ārkārtas kopīgo komitejas sēdi, kurā nekavējoties atradīsim drošības risinājumu, kas pasargā parka vērtības. Bet tā, lai neciestu pārējie parka apmeklētāji."

Rīgas pašvaldības policija parku iekļāvusi ikdienas patrulēšanas maršrutā. Policija parkā arī regulāri pieķer pārkāpējus - pārsvarā nepilngadīgas personas, kuras lieto alkoholu un citas atkarību izraisošas vielas.

Lai gan policijas klātbūtne parkā ir bieža, nereti vandaļiem pārkāpuma izdarīšanai nepieciešams salīdzinoši īss laiks un daļai, piemēram, estrādes sienu apķēpātājiem bieži izdodoties izsprukt nesodītiem.

Rīgas pilsētas pašvaldība Selīna Vancāne mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda, ka piektdien sasaukta ārkārtas Mājokļu un vides un Drošības komitejas sēde.

Attiecīgi policijas skatījumā soliņu demontāža varētu palīdzēt novērst cilvēku pulcēšanos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu