S, 30.09.2023.

"Klīst baumas, ka viņš ir pazudis." Baltkrieviju slepus pametis aviodispečers, kas nosēdinājis "Ryanair" lidmašīnu maijā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lidmašīnas nosēdināšana Minskā.
Lidmašīnas nosēdināšana Minskā. Foto: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas gaisa satiksmes dienesta "Belaeronavigacija" dispečers Oļegs Gaļegovs, kas maijā ziņoja "Ryanair" pilotiem par lidmašīnas ārkārtas nosēdināšanu Minskā, kopā ar ģimeni slepeni devies prom no Baltkrievijas, par saviem plāniem nevienam no kolēģiem nepaziņojot, vēsta izdevums "Naša Ņiva", atsaucoties uz avotiem.

Gaļegovam jūlija sākumā bija jāatgriežas darbā pēc atvaļinājuma, tomēr darbā viņš nav ieradies.

Kā apliecinājis dispečera kolēģis, saistībā ar "Ryanair" lidmašīnas nosēdināšanu publicētajā audioierakstā dzirdama Gaļegova balss. Ka sacījis kolēģis, viņš Gaļegovu sen nav redzējis.

"Klīst baumas, ka viņš ir pazudis. Kolēģi nevar viņu sazvanīt un pārdzīvo. Viņš ir izdzēsis profilus sociālajos tīklos. Priekšniecība mums oficiāli neko nav paziņojusi.

Bet es par viņu īpaši nepārdzīvoju. Uzskatu, ka viņš vienkārši ir pārapdrošinājies un aizbraucis. Viņš ir lielisks speciālists, bez problēmām atradīs darbu jebkurā valstī," sacīja kolēģis.

"Belaeronavigacija" ģenerāldirektora vietnieks Ivans Gerlovskis, atbildot uz izdevuma žurnālista jautājumiem, vispirms sacīja, ka Gaļegovs kopš jūnija ir atvaļinājumā un neko nezina par viņa pazušanu vai atlaišanu.

Pēc jautājuma, kāpēc iestādē ir tik gari atvaļinājumi, viņš sacīja:

"Jā, ja jāsaka godīgi, zvanījām, prasījām, kur viņš ir un kā viņam iet."

Gaļegovs ir etniskais gruzīns, Minskā viņš dzīvoja kopā ar ģimeni. Cits viņa kolēģis pieļāva, ka viņš devies pie radiem uz Gruziju.

Žurnālisti nav varējuši viņu sazvanīt, nedz zvanot uz mājas telefonu, nedz mobilo tālruni.

Kā noskaidrojis izdevums, viņš sociālajā tīklā "Instagram" nav izdzēsi profilu, bet nomainījis tā vārdu, izdzēsis visus parakstītājus un profilu padarījis par slēgtu.

Arī viņa dzīvesbiedre slēgusi pieeju sociālo tīklu profiliem.

Foto: Pasaulē simtiem cilvēku solidarizējas protestos, lai aicinātu Baltkrieviju atbrīvot arestēto žurnālistu

Baltkrievija 23. maijā piespieda Minskā nosēsties ceļā no Atēnām uz Viļņu esošo lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnu nolūkā aizturēt opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču. Līdz ar Protaseviču tika aizturēta viņa draudzene Sofija Sapega.

Reaģējot uz šo "gaisa pirātisma" akciju, Eiropas Savienība liegusi baltkrievu lidsabiedrībām veikt lidojumus uz savu teritoriju, kā arī uzdevusi dalībvalstu lidsabiedrībām atturēties no Baltkrievijas gaisa telpas izmantošanas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu