Lietuvā pie Baltkrievijas diennakts laikā aizturēti vēl 137 nelegālie migranti

Ilustratīvs attēls.

FOTO: AP Photo/Mindaugas Kulbis

Lietuvā diennakts laikā aizturēti vēl 137 nelegālie migranti, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu ar Baltkrieviju, piektdien paziņojis Valsts robežsardzes dienests (VSAT).

Lielākā daļa aizturēto - 106 - uzrādījuši Irākas pilsoņu dokumentus vai apgalvojuši, ka ieradušies no šīs valsts.

Aizturētajiem migrantiem tiek veikti Covid-19 testi un līdz rezultātu saņemšanai viņi tiks izolēti.

Foto: Lietuvas migrantu krīze

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits sasniedzis 3282 - 40 reizes vairāk nekā visa pagājušā gada laikā.

Vairākums šogad aizturēto ārvalstnieku - 2111 - ir Irākas pilsoņi vai par tādiem uzdodas, aizturēts arī 191 migrants no Kongo, 129 - no Kamerūnas, pa 89 - no Sīrijas un Krievijas, 85 - no Irānas, pa 79 - no Gvinejas un Afganistānas, pārējie ieradušies vēl no citām valstīm. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

Migranti pašlaik izmitināti robežsardzes dienesta struktūrvienībās, tai skaitā Ārvalstnieku reģistrācijas centrā Pabradē, Robežsargu skolas kopmītnēs Medininkos un robežsardzes iecirkņu teritorijā, kā arī pašvaldībām piederošos objektos Alītas pilsētā un rajonā, Lazdiju, Varēnas un citos rajonos.

Ceturtdien 380 migranti no robežsardze iecirkņiem pārcelti uz Sabiedrības drošības dienesta Rūdninku poligonu Šalčininku rajonā, kur ierīkota telšu pilsētiņa, teikts VSAT paziņojumā.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai.

Migrācijas krīzes dēļ Lietuvā ir izsludināta ārkārtējā situācija.