Augstākās tiesas Senāts atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā, kurā par pameitas slepkavību apsūdzēts Viesturs Priščepovs, portāls "liepajniekiem.lv" uzzināja Augstākajā tiesā.

Līdz ar to pagājušonedēļ stājies spēkā Kurzemes rajona tiesas spriedums, kurā vīrietim piespriests mūža ieslodzījums, noskaidroja portāls.

35 gadus vecais V. Priščepovs, kurš gan savu vainu neatzina, notiesāts par sevišķi smagu noziegumu – slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana.

Jau vēstīts, ka 2019. gada 10. aprīlī Valsts policija saņēma informāciju par to, ka 9. aprīlī no mājām ir izgājusi un nav atgriezusies 1998. gadā dzimusi jauniete.

11. aprīlī, Vaiņodes novada Embūtes pagastā, lauku apvidū, jaunā sieviete tika atrasta ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts un apcietināts 1986. gadā dzimis vīrietis - bojā gājušās Sindijas patēvs, kurš jau agrāk bijis vairakkārt sodīts.

Pēc meklēšanas, kas noritēja pāris dienas, sabiedrību pāršalca ziņa, ka Kurzemes pusē meklētā 20 gadus vecā Sindija Rone ir atrasta mirusi vardarbīgā nāvē.

Nogalinātā Sindija zemes klēpī guldīta 2019. gada 17. aprīlī.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" vēsta, ka apcietinātais nogalinātās jaunietes patēvs jau sēdējis cietumā septiņus ar pusi gadus par slepkavību.

Vai bija iespējams novērst traģēdiju?

Valsts probācijas dienesta apkopotā statistika liecina, ka tad, ja cilvēks iepriekš tiesāts par vardarbību, risks, ka tuvāko piecu gadu laikā viņš varētu šo noziegumu atkārtot esot ap 16 procentiem.

Arī nogalinātās Sindijas patēvam pēc iepriekšējā soda izciešanas esot piemērota dienesta uzraudzība, kas ilgusi gandrīz divus gadus. Uzraudzība izbeigta pirms pieciem ar pusi gadiem.

Dienesta darbinieki ar vīrieti uzraudzības laikā tikušies līdz pat trīs reizēm mēnesī. Tik biežas tikšanās ar Probācijas dienestu notiekot vien ar tiem klientiem, kuriem ir augsts risks atkārtoti pastrādāt noziegumu.

Valsts probācijas dienestā "Panorāmai" tāpat norāda, ka riskus drīzāk esot bijis jāpamana vietējiem dienestiem. Priekules novada dome gan raidījumam atteikusies to komentēt. Arī Embūtes pagastā, zinot vīrieša kriminālo pagātni, neviens par viņu nav interesējies un abas blakus esošās pašvaldības ar informāciju nav apmainījušās.

Notikušajam uzmanību solīja pievērst toreizējais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Viņš uzskata, ka nepieciešams esot aktīvāks preventīvais darbs.

"Ja slepkavība, recidīvs ir atkārtojies, neatkarīgi no šīs traģēdijas, šādam cilvēkam būtu paredzams mūža ieslodzījums," raidījumam sacījis ministrs.

Tāpat Ģirģens norādījis, ka formālas darbības no viņa puses nesekos.

Probācijas dienestā arī atklāj, ka topot grozījumi likumā - nepieciešamības gadījumā būšot iespējams probācijas termiņu pagarināt uz nenoteiktu laiku.

Iecerēti arī preventīvie ieslodzījumi, kad personu pēc brīvības atņemšanas termiņa beigām nepieciešamības gadījumā varētu paturēt aiz restēm.

"Intuīcija teica, ka kaut kas nav labi..."

Nogalinātās jaunietes māte portālam "Liepājniekiem" atklājusi, ka naktī uz 10. aprīli, kad Sindija nebija atgriezusies mājās, viņa kopā ar Sindijas patēvu devusies uz garāžu:

"Intuīcija teica, ka kaut kas nav labi. Aizgājām uz garāžu. Automašīna, kuru nākamajā dienā policija arestēja, atradās garāžā. Tikai nebija segas, kas parasti mašīnā stāvēja. Un bija salocīts bagāžas nodalījuma vāks. Viņš teica, ka to esot salocījis, atpakaļgaitā stumjoties garāžā..."

Sieviete portālam pastāstījusi, ka ir šokēta par sava dzīvesbiedra rīcību 10. aprīlī, kad viņš pēc paša teiktā it kā devās uz Rīgas lidostu, lai lidotu uz darbu Zviedrijā. Tas, ka lidmašīnā vīrietis neiekāpa, esot bijis skaidrs jau nākamajā dienā.

"Policijas darbinieki mani informēja, ka viņš piedzēries aizturēts Skrundā. Tur divas dienas esot uzturējies. Esot zvanījis savam brālim un sūdzējies, ka esot nolaupīts, tiekot turēts gūstā," sacījusi nogalinātās jaunietes māte.

Pilsētas pašvaldība gan mātei, gan jaunākajam dēlam nodrošināja psiholoģisko palīdzību un finansiālu atbalstu Sindijas apbedīšanai, kā arī risināja jautājumu par dzīvesvietas maiņu.