Pieccīņnieks Švecovs Tokijā finišē 14.vietā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pāvels Švecovs.
Pāvels Švecovs. Foto: Reuters / Scanpix

Latvijas sportists Pāvels Švecovs sestdien izcīnīja 14.vietu Tokijas olimpisko spēļu modernās pieccīņas sacensībās.

Švecovs bija pēdējais no Latvijas sportistiem, kurš startēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās.

Par čempionu tika kronēts Lielbritānijas sportists Džozefs Čungs.

Pirms pēdējās disciplīnas - apvienotās skriešanas un šaušanas sacensībām - Švecovs ar 830 punktiem bija augstajā piektajā vietā. Pēdējo disciplīnu kā pirmais uzsāka Čungs, bet Švecovs skriešanā un šaušanā startēja 29 sekundes vēlāk.

Otrajā pozīcijā startējušais Dienvidkorejas sportists Jinhva Jungs bija 12 sekunžu attālumā, bet trešajā pozīcijā esošais čehs Jans Kufs - vien astoņas sekundes priekšā. Sekundi pirms Švecova trasē devās dienvidkorejietis Vungtē Juns, bet septiņas sekundes aiz Latvijas sportista startēja vēl pieci atlēti, tāpēc cīņa par vietu labāko desmitniekā bija gana sīva.

Pirmajā šaušanā Švecovs sašāva piecus no astoņiem mērķiem un atkāpās uz sesto vietu, bet pēc 800 metriem viņš bija devītajā pozīcijā apmēram 15 sekundes aiz pirmā trijnieka. Otrajā ugunslīnijā Latvijas sportists trāpīja piecos no septiņiem mērķiem un saglabāja devīto vietu, bet godalgotās vietas bija jau 20 sekunžu attālumā.

Pēc puses no distances Švecovs bija 11.pozīcijā un nākamajā šaušanā trāpīja visos piecos mērķos, taču atkāpās uz 13.vietu. Trešo apli Latvijas pieccīņieks uzsāka kā 14. un arī nākamajā ugunslīnijā bija nekļūdīgs, bet atkal zaudēja vienu vietu, kas gan līdz finišam tika atgūta.

Jau ziņots, ka paukošanā pamatsacensībās un bonusa raundā Švecovs iekrāja 234 punktus, kas bija septītais labākais rezultāts. Ceturtdien, cīnoties katram ar katru, Švecovs uzvarēja 22 no 35 cīņām, bet sestdien bija pārāks divos no trim dueļiem.

Sestdien peldēšanā Švecovs 200 metru brīvā stila peldējumu veica vienā minūtē un 59,83 sekundēs. Savā peldējumā viņš bija trešais, bet summā uzrādīja dalītu devīto rezultātu un tika pie 311 punktiem.

Pirms jāšanas disciplīnas Švecovs bija sestajā vietā ar 545 punktiem, bet pirmais trijnieks bija nieka septiņu punktu attālumā. Konkūrā Švecovs izlozēja zirgu ar vārdu "Up To You", kas maršruta beigu daļā nogāza divus šķēršļus un neiekļāvās laika limitā, par ko tika piešķirti 15 soda punkti. 285 punkti jāšanā deva 16.vietu, bet summā ar 830 punktiem Švecovs pakāpās uz piekto vietu.

Olimpiskā debitanta Švecova labākais sasniegums līdz šim ir bijusi uzvara Pasaules kausa posmā Budapeštā marta beigās.

Publicēta: 07.08.2021 13:44

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu