Visās Baltijas valstīs katru gadu notiks vietējie praidi

"Baltic Pride 2021" : koncerts

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Visās Baltijas valstīs katru gadu tiks rīkoti vietējie praidi, vienojušies "Baltic Pride" organizatori Baltijas valstīs.

Kā informēja organizācijas līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis, praidā svarīgākais ir būšana kopā un LGBT+ kopienas redzamība. "Ir jāvērš uzmanība uz cilvēktiesībām, jo pēdējā laika notikumi un politiskās diskusijas rāda, ka tās nav pašsaprotamas un var viegli tikt apdraudētas," uzskata Zālītis.

"Baltic Pride" katru gadu, kā ierasts, notiks citā Baltijas valstu galvaspilsētā, piemēram, 2022. gadā pasākums notiks Viļņā. Tajā pašā laikā, kā atklāja Zālītis, no nākamā gada Rīga svinēs pati savu praidu.

Šī gada praida nedēļa Rīgā noslēdzās sestdien ar unikālu tiešraides pasākumu "Tavs īpašais Baltic Pride 2021". Lai nevairotu Covid-19 izplatības risku, ierastā gājiena vietā pa Rīgas ielām kursēja "Baltic Pride" autobuss, bet dienas otrajā pusē Hanzas peronā bija vērojami muzikāli priekšnesumi.

Pēc "Praida brauciena" Alises Zariņas un Roja Rodžera vadībā notika svētku koncerts "Svini ar lepnumu" klātienē un tiešraidē.

"Baltic Pride 2021" organizē LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" sadarbībā ar "Huligan", "VUCA", "Rozenbauma un māsas" radošajām komandām, Kaņepes kultūras centru un "Deep White".