Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Līdzsvarā starp dabu un laboratoriju

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

H.A.Brieger, atsākot ražot DZINTARS kosmētiku, apņēmās palielināt dabas izcelsmes izejvielu sastāvu produktos virs 90%. Atkarībā no produktu tipa, tie varētu būt pat 97% dabisku izejvielu. Tas ir augsts īpatsvars kosmētikā. Nelielu, bet noteiktu procentu mēs esam apņēmušies atstāt zinātnei, drošībai un efektivitātei. Zinātne ļauj mums radīt produktus, kas ir ne vien kopjoši, bet arī efektīvi risina dažādas ādas īpatnības un problēmas. Zinātne mums ļauj aktivizēt” dabas dotās izejvielas un produktu formulās panākt maksimālo izejvielu atdevi un iedarbību.

Iespējams, ka kopš ražošanas atsākšanas jautājumi par izejvielu dabiskumu ir visbiežāk uzdotie jautājumi mūsu komandai. Mūsu nostāja ir vienkārša - mēs ticam zinātnei, rūpīgam darbam laboratorijās, pārbaudītām, efektīvām izejvielām, kas nāk no dabas, bet arī tādām, kas ir mākslīgi sintezētas, bet tiek atbildīgi un pareizi lietotas. Esam pārliecināti, ka zinātne ir radījusi unikālus un lieliskus atklājumus un tie ir jāizmanto rokrokā ar to, ko mums dod daba.

Līdz ar eko kosmētikas uzvaras gājienu, diskusija par izejvielu dabiskumu ir kļuvusi par mārketinga un pārdošanas diskusiju, kurā ir ne mazums pārspīlējumu, bet raksturīgākais - tiek veidotas divas pretējas frontes. Bet tā tam nevajag būt. Dabiskas izejvielas pretnostatīt mākslīgi sintezētām ir aplami, jo abās pusēs ir gan kaitīgas, gan ļoti vērtīgas vielas. Tās ir jāmāk pareizi kombinēt un lietot, jārēķinās ar lietošanas mērķi, kā arī cilvēka un vides vajadzībām ilgtermiņā.

Manuprāt, diskusija, kurā dabiskas izejvielas tiek liktas opozīcijā mākslīgi sintezētām, ir neauglīga un nepareiza. Pamatota diskusija ir par to, kas ir kaitīgs un kas nekaitīgs (abās pusēs), kas ir vērtīgs un kas bezvērtīgs (arī abās pusēs).

Daži retoriski piemēri.

- Alveja. Dabisks un vērtīgs produkts.

- Čūsku inde. Dabisks produkts. Cilvēkam var būt gan super kaitīgs, gan vērtīgs.

- Dietons. Mākslīgi radīts antioksidants. Ļoti vērtīgs apdegumu ārstēšanā un ādas nomierināšanā.

Es varētu minēt vēl un vēl piemērus, kas apliecina, ka gan mākslīgi veidotu izejvielu vidū, gan dabisko izejvielu vidū ir vērtīgas un kaitīgas vielas. Mēs - H.A.Brieger komanda - uzskatām, ka tās ir divas viena otru papildinošas izejvielu krātuves un ir nesaprātīgi atteikties no izcilām vērtībām abās pusēs.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Mūsu uzdevums ir radīt drošu, testētu un pārbaudītu produktu, uz kuru tā lietotāji var paļauties. Pasaulē pieaug alerģisku cilvēku un cilvēku ar jutīgu ādu skaits. Alerģiju var izraisīt tas, kas ir mums apkārt, mūsu vidē. Tie var būt putekļi, pārtika, ziedi, putekšņi, kosmētikā visbiežāk smaržvielas, ēteriskās eļļas, nerafinētas augu eļļas u.c. Lai radīt produktus, kas ir paredzēti cilvēkiem ar jūtīgu ādu, mēs maksimāli izslēdzam sastāvdaļas, kas var izraisīt reakciju: smaržvielas, ēteriskās eļļas, un krāsvielas, produktus balstām uz rafinētām, tīrām izejvielām, kuras nesatur potenciālus alergēnus.

Bez konservantiem kosmētikas ražošanā arī nevar, ja mēs vēlamies ražot drošu un nekaitīgu kosmētiku. Konservantu uzdevums ir ne vien saglabāt produktu ilgāk, bet ne mazāk nozīmīgi – darboties pret mikrobiem, kas dabīgi vairojās ikvienā vidē. Pievienojot konservantus, kontrolētā daudzumā, mēs iegūstam cilvēka ādai un veselībai, apkārtējai videi drošu un efektīvu kosmētiku.

Tāpat zinātne mums palīdz radīt izejvielas kosmētikai, kuras iedarbībai ir jābūt specifiskākai un spēcīgākai un, kur tikai ar dabīgām izejvielām nepietiek. Salīdzinot to ar medicīnas pasauli - ir reizes, kad aveņu tēja ir visefektīvākā, bet ir reizes, kad jāķeras pie temperatūru pazeminošiem medikamentiem. Līdzīgi ir arī krāsotu, novājinātu matu kopšanā, redzamas ādas novecošanas seku mazināšanā, ādas ar pigmentāciju kopšanā un aizsardzībā, izteikti sausas un jutīgas ādas kopšanā. Šeit dabai talkā efektīvi un droši nāk zinātne.

Tāpēc es vēlos aicināt atbildīgi un gudri ieklausīties diskusijās par kosmētikas produktu izejvielām. Uzdot sev jautājumus un meklēt informāciju, vaicāt kosmetologiem, dermatologiem un citiem ekspertiem. Jo tik tiešām - zinātne un daba nav divas karojošas frontes, bet gan viena otru papildinošas. Un diskusijai nav jābūt par dabisks vs. mākslīgi radīts”, bet gan vērtīgs un drošs vs. nedrošs un kaitīgs”.

Uz augšu