"MFD veselības grupa" nav nodrošinājusi vajadzīgo apjomu Covid-19 siekalu testu dažām skolām, vēstī Muižniece
Papildināts

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece piedalās preses konferencē, kurā informē par jaunā mācību gada aktualitātēm un atklāj jaunu informācijas un sadarbības telpu "ZināTAVA".

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Uzņēmums "MFD veselības grupa" nav spējis atsevišķām mācību iestādēm nodrošināt nepieciešamos Covid-19 siekalu testus, kas ir vajadzīgi skolēnu testēšanai pirms jaunā mācību gada, Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Starp šīm skolām, kurās nav nodrošināti nepieciešamie testi, ir arī Lapmežciema vidusskola.

Trešdien, 25. augustā, Veselības ministrijas pārstāvji tiksies ar "MFD Veselības grupas" pārstāvjiem, lai pārrunātu radušos situāciju.

Tikmēr Veselības ministrija ar ierakstu sociālajā tīklā "twitter" apstiprināja, ka sākoties skolēnu skrīninga testu veikšanai uz Covid-19, tika konstatētas problēmsituācijas, kad laboratorijas pakalpojumu sniedzēja dēļ testus nav bijis iespējams veikt.

Nacionālais veselības dienests ar "MFD veselības grupa" ir veicis pārrunas un tiek sagaidīta no laboratorijas puses skrīninga testēšanas organizācijas pilnveide, lai līdzīgas situācijas nākotnē neatkārtotos. Savukārt Veselības ministrija atvainojas ikvienam, kuram šodien radās problēmas skrīninga testu veikšanas dēļ.

Vakar bija pirmā diena, kad pirms jaunā mācību gada sākuma notika masveida skolēnu testēšana. Vecumā līdz deviņiem gadiem atklāti deviņi, bet vecumā no desmit līdz 19 gadiem - 26 jauni inficētie, kas īpaši neatšķiras no augusta otrajai pusei raksturīgajiem testēšanas rezultātiem šajās vecuma grupās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Jau ziņots, ka, lai skolēniem būtu iespēja droši mācīties klātienē, no pirmdienas pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs tiks sākta līdz šim apjomīgākā Latvijā vienlaikus veiktā Covid-19 testēšana, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

VM un Izglītības un zinātnes ministrija aicina visus iesaistītos būt saprotošiem un sekot izglītības iestāžu norādījumiem. Kā liecina aģentūras LETA vērojumi, situācija izglītības iestādēs ir visai dažāda - dažviet jau tiek paredzēti konkrēti testēšanas laiki, dažviet vēl tikai tiek sniegta aptuvena informācija, ka testēšanai jābūt gataviem, taču vēl nav zināms, kad tā notiks.

Plānots nedēļā testēt ap 200 000 cilvēku, kas ir izaicinājums pakalpojumu sniedzējiem, izglītības iestādēm, bērniem un viņu vecākiem, uzsver VM. Testēti tiks bērni un personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Testēšanas veikšanai pamatā kā materiāls tiks izmantoti siekalu paraugi, bet, ja tas būs nepieciešams, testēšanai būs iespējams izmantot arī paraugus no rīkles un aizdegunes (nazofaringeāla iztriepe).

Mācības klātienē saistītas ar augstāku epidemioloģisko risku. Ņemot vērā delta vīrusa varianta straujo izplatību, ir svarīgi mazināt vīrusa izplatības riskus izglītības iestāžu darbinieku un bērnu vidū, un pēc iespējas agrāk identificēt inficētos.

Tas ļaus novērst infekcijas izplatīšanos starp grupām un klasēm, kā arī bērnu ģimenes locekļu, starp kuriem var būt riska grupas cilvēki, inficēšanos, un vīrusa pārnēsāšanu sabiedrībā.

Aktuālākās ziņas