Zināms, kādas prēmijas saņems paraolimpieši Dadzīte un Snikus (2)

LETA
Rihards Snikus
Rihards Snikus Foto: Ausma Cīrulniece

Latvijas Paralimpiskās komitejas vieglatlēte Diāna Dadzīte un jātnieks Rihards Snikus par izcīnītajām sudraba medaļām Tokijas paraolimpiskajās spēlēs katrs var saņemt naudas balvu līdz 85 373 eiro apmērā, noskaidrots Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Abi paraolimpieši naudas balvu saņems saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru.

Savukārt Dadzītes treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 42 686 eiro apmērā. Arī Snikus apkalpojošais personāls un treneri saņems vienlīdzīgu naudas balvu.

Dadzīte piektdien Tokijas paraolimpiskajās spēlēs diska mešanas sacensībās izcīnīja sudrabu, sagādājot Latvijai pirmo godalgu.

Dadzīte, kura startēja F55 veselības grupā, sudrabu ieguva sestajā mēģinājumā, kad rīku aizmeta 25,02 metru tālumā. Iepriekšējā mēģinājumā Dadzīte disku raidīja par 97 centimetriem tuvāk, sacensību beigās sasniedzot divus personīgos rekordus pēc kārtas.

Sacensības Dadzīte sāka ar 23,01 metru tālu metienu, sekoja 23,40, 22,31 un 23,10 metrus tāli raidījumi.

Uzvaru svinēja ķīniete Feisji Donga, kura disku aizmeta 26,64 metrus tālu un sasniedza jaunu Āzijas rekordu. Bronzas medaļa ar rezultātu 24,11 metri meksikānietei Rozai Marijai Kazaresai Gerero.

Diska mešanas finālsacensībās piedalījās 11 sportistes, no kurām Krievijas Olimpiskās komitejas komandas pārstāve Natālija Čebakova palika bez rezultāta.

Savukārt Latvijas paraolimpiskais jātnieks Snikus, startējot ar zirgu "King Of The Dance", piektdien Tokijā iejādes individuālajās sacensībās izcīnīja otro vietu un tiesības piedalīties brīvā stila disciplīnā.

Snikus startēja ar pirmo numuru, bet no 17 konkurentiem viņu spēja apsteigt vienīgi amerikāniete Roksanne Trunela. Latvijas paraolimpieša un viņa zirga sniegums maršrutā tika novērtēts ar 80,179%. Trunela nopelnīja 81,464%.

Astoņi labāko rezultātu sasniegušie sportisti pirmdien spēkosies brīvā stila disciplīnā.

Snikus un Trunela bija vienīgie sportisti, kuri no tiesnešiem saņēma vismaz 80% vērtējumu. Bronzas medaļu izcīnīja Sara Morganti no Itālijas, kuras sniegumu novērtēja ar 76,964%.

Paraolimpiskās spēles Tokijās norisināsies no 24. augusta līdz 5. septembrim.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu