FOTO Ar svinīgu ceremoniju Tokijā noslēdz paraolimpiskās spēles

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Ar svinīgu ceremoniju svētdien Tokijā tika noslēgtas paraolimpiskās spēles, kas norisinājās no 24. augusta līdz 5. septembrim.

Paraolimpisko spēļu noslēguma ceremonijā bija dažādi priekšnesumi, video montāžas, gaismas šovi un mūzika. Ceremonijā piedalījās arī Japānas kroņprincis Fumihito.

Sportistu parādē tika pārstāvēta arī Afganistāna, no kuras diviem atlētiem izdevās aizbēgt pēc tam, kad Kabulā kontroli pārņēma islāmistu grupējums "Taliban".

Paraolimpiskās spēles oficiāli tika noslēgtas tad, kas spēļu karogs tika nodots Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo. Nākamās vasaras paralimpiskās spēles uzņems Francijas galvaspilsēta.

"Kas par piedzīvojumu, kas par sportu, kas par spēlēm! Pretēji visām prognozēm mēs to paveicām," noslēguma ceremonijā teica Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Pārsons.

Paraolimpisko spēļu medaļu ieskaitē ar 96 zelta un kopā 207 godalgām uzvarēja Ķīna, kas aiz sevis atstāja 41 titulu un 124 medaļas izcīnījušo Lielbritāniju. Trešā ar 37 zelta un kopumā 104 medaļām bija ASV.

Latvija ar trīs sudraba un divām bronzas medaļām godalgu vērtējumā ieņēma 66.vietu. Kopumā medaļas izcīnīja 86 valstis.

Divas sudraba medaļas izcīnījis jātnieks Rihards Snikus ar zirgu "King of the dance", diska mešanā sudraba medaļa ir Diānas Dadzītes un bronza - Aigara Apiņa kontā, savukārt šķēpmešanā Dadzīte izcīnīja bronzu.

Latvijas komandu Tokijā pārstāvēja paravieglatlēti Apinis, Dadzīte, Edgars Bergs un Baiba Rorbaha. Jāšanas sportā iejādes disciplīnā piedalījās Snikus, peldēšanā Latviju pārstāvēja Jurijs Semjonovs, bet loka šaušanā startēja Ieva Melle.

Paraolimpiskajām spēlēm bija jānotiek pērnvasar, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz šo gadu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu