No "Apple" un "Google" veikaliem pazudusi ieslodzītā Navaļnija aplikācija

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Koshiro K /Shutterstock.com

No kompāniju "Apple" un "Google" veikaliem pazudusi ieslodzītā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija aplikācija, piektdien paziņojuši Navaļnija sabiedrotie.

Krievijā šodien sākas balsošana Valsts domes vēlēšanās, kas ilgs trīs dienas.

"Navaļnija aplikācijas izņemšana no veikaliem ir apkaunojoša politiskās cenzūras rīcība," tviterī paziņoja Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs.

Pēc Kremļa izvērstās opozīcijas apkarošanas kampaņas, kuras rezultātā aktīvākie prezidenta Vladimira Putina oponenti atrodas aiz restēm vai bijuši spiesti bēgt no valsts, bet lielākajai daļai citu, izmantojot dažādas atrunas, kandidēšana liegta, tiek uzskatīts, ka "Vienotā Krievija" vēlēšanās kārtējo reizi gūs vieglu uzvaru.

Taču Navaļnija līdzgaitnieki vēlēšanu priekšvakarā izvērsa tā dēvētās gudrās balsošanas kampaņu, aicinot vienmandāta apgabalos balsot par to kandidātu, kuram ir vislielākās izredzes pārspēt valdošās partijas kandidātu. Navaļnijs aicināja lejupielādēt aplikāciju "Gudrā balsošana", kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor" pagājušajā mēnesī pieprasīja "Google" un "Apple" izņemt Navaļnija aplikāciju no saviem veikaliem.

"Google" un "Apple" vēl nav komentējuši aplikācijas nozušanu no to veikaliem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu