Sv, 2.10.2022.

VIDEO ⟩ Uzzini, kā tavu ikdienu ietekmēs jaunie Covid-19 ierobežojumi. Valdība informē par pieņemto

LETA
Uzzini, kā tavu ikdienu ietekmēs jaunie Covid-19 ierobežojumi. Valdība informē par pieņemto
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 15
Ministru kabinets pirms valdības sēdes. Ilustratīvs attēls.
Ministru kabinets pirms valdības sēdes. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Piektdien, 8. oktobrī, notika valdības ārkārtas sēde, pēc kuras tiek rīkota preses konference. Portāls "Apollo.lv" piedāvā tiešraidi no preses konferences.

Ministru kabineta ārkārtas sēde sasaukta plkst.17, un tajā plānots apstiprināt iepriekš Krīzes vadības padomē (KVP) pieņemtos lēmumus saistībā ar Covid-19 saslimstības ierobežošanu.

Jau ziņots, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) piektdien atcēla dalību neformālajā Baltijas Ministru padomes premjerministru sanāksmē Lietuvā un pēcpusdienā sasaucis valdības ārkārtas sēdi, liecina premjera biroja publiskotā darba kārtība.

KVP sēdē tika nolemts uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju valstī.

Tāpat paredzēts personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Vienlaikus turpmāk visus, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, aicinās strādāt attālināti.

Tāpat zināmi ierobežojumi gaidāmi arī izglītības jomā. Lai gan arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas skolēni turpinās mācīties klātiene, lietojot sejas aizsargmaskas, tiks būtiski samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms. Skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas. Skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā. Ārkārtējās situācijas laikā netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi.

Ierobežojumi gaidāmi arī kultūras un izklaides sfērā - ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs norisināties ar mazāku skaitu apmeklētāju. Saskaņā arī KVP vienošanos kultūras pasākumi drīkstēs noritēt "zaļajā" režīmā ar obligātu masku lietošanu un ierobežotu apmeklētāju skaitu jeb 60% no kapacitātes.

Preses konferencē piedalīsies:

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš;

Veselības ministrs Daniels Pavļuts;

Finanšu ministrs Jānis Reirs;

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu