Bruņoti vīri maskās uzlauza durvis. Igaunijas iedzīvotājs apsūdz policiju par nelikumīgu iekļūšanu mājā

Ekrānuzņēmums no video

FOTO: скриншот видео

Sestdien, 9. oktobrī, Igaunijas bezpeļņas organizācijas "Par ģimenes un tradīciju aizstāvību" priekšsēdētājs Varro Voglaids savos sociālajos medijos publicējis laikraksta "Rahvuslik Teataja" redaktora Jana Hatto stāstu, kā viņa mājā bez iemesla iebrukusi ātrās reaģēšanas vienība. Policija komentējot šo norāda, ka kratīšana tikusi veikta likumīgi un patiesībā Hatto savā mājā slēpa Meeli Kaldalu, kurš tiek meklēts saistībā ar rupju sabiedriskās kārtības pārkāpšanu.

Aptuveni 5. oktobra pusdienlaikā ātrās reaģēšanas vienība ielauzās Hatto mājā, kas vienlaikus arī kalpo kā laikraksta redakcija, sacīja Voglaids. Bruņoti vīri maskās esot uzlauzuši durvis. Viņiem bijuši ieroči ar kuriem tika tēmēts uz laikraksta galveno redaktoru. Hatto lika gulties uz grīdas, un viņa rokas saslēdza roku dzelžos, kamēr ar suņu palīdzību tika pārmeklēta māja.

Hatto roku dzelžos tika turēts vairāk nekā piecas stundas. Viņa īpašums tika bojāts - izurbts caurums grieztos, lai nokļūtu bēniņos, un izlauztas durvis.

Kratīšana notika ar mērķi atrast Meeli Kaldalu, kurš tobrīd mājā neatradās. Bezpeļņas organizācijas "Par ģimenes un tradīciju aizstāvību" priekšsēdētājs Varro Voglaids prāto, kam šāda varas demonstrācija ir vajadzīga un vai tā nav bijusi pārspīlēta.

Policija gan nosoda, ka Hatto publiski pauž, ka tas noticis bez iemesla kaut pats apzinās, ka slēpis konkrēto personu.

Policija apstiprināja, ka 5. oktobrī Lounas prefektūrā veica kratīšanu. "Diemžēl īpašuma īpašnieks atteicās sadarboties ar policiju un nepiekrita atvērt durvis, tāpēc policijai bija jāpielieto spēks, lai iekļūtu īpašumā, jo bija zināms, ka meklētā persona, iespējams, tur slēpjas," skaidro policija.

Mājā tika atrastas meklētās personas personīgās mantas.

Kā informēja policijā, kratīšanas laikā tika apstiprināts, ka Kaldalu tur slēpjas, jo tur tika atrastas dažādas personīgās mantas. "Arī uz vietas izrādījās, ka Kaldalu pirms kratīšanas pameta māju. Nezinot, ka notiek kratīšana, viņš atgriezās mājā, bet, jau no tālienes pamanījis policiju, aizbēga atpakaļ mežā. Tomēr bēguļojošais Kaldalu nepalika policistu nepamanīts," norādīja policija.

Šī gada pavasarī Kaldalu tika iekļauts meklēto personu sarakstā, jo viņš izvairījās no tiesvedības tiesas prāvā saistībā ar rupju sabiedriskās kārtības pārkāpšanu. Atgādinām, ka pirms četriem gadiem viņš draudēja uzspridzināt raidorganizācija ERR studiju Tartu.

Meelis Kaldalu 2017. gadā.

FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Aktuālākās ziņas