Stradiņa slimnīca uzskata, ka cilvēkiem ar viltus sertifikātiem jāļauj saņemt amnestiju un poti

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca.

FOTO: Toms Koklītis/LETA

Aizdomās par viltotiem Covid-19 vakcinēšanās sertifikātiem līdz šim anulēti vien 22 šādi viltus dokumenti. Aizdomu gan ir vairāk, un pārējās lietās izmeklēšana turpinās. Tikmēr Stradiņa slimnīca, kur nākas ārstēt arī cilvēkus ar viltotiem sertifikātiem, aicinājusi domāt par amnestiju šiem cilvēkiem un iespēju tomēr saņemt poti, vēsta LTV Ziņu dienests. 

"Stradiņu" pieredze liecina – tikai skābekļa maska un grūtības pašam elpot ir tas brīdis, kad viltus Covid-19 sertifikātu ieguvēji vai viņu tuvinieki beidzot runā. Un tiek saņemta godīga atbilde, ka sertifikāts ir iegūts nelikumīgi. Oktobrī slimnīcā atklāti vairāki šādi gadījumi.

"Tās aizdomas reāli rodas tad, ja klīniskā gaita ir smagāka, nekā to gaidītu, ja pacients tiešām būtu vakcinēts, kā liecina dokumenti. Un tad tiek runāts gan ar pašu, gan ar radiniekiem. Un tad ir situācijas, kad kāds pasaka, ka šis fakts ir viltots. Mums ir daži šādi gadījumi, nav par lielu skaitu runa," atklāja Stradiņa slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga.

Tikai tad, kad pacienta veselības stāvoklis slimnīcā jau kļūst kritisks, tuvinieki atzīstas, ka vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts ir viltots. Ar šādu situāciju pēdējās nedēļas laikā saskārušies Stradiņa slimnīcas ārsti, kuri par vairākiem viltotiem sertifikātiem ziņojuši policijai.

Stradiņa slimnīca Saeimā un valdībā esot iniciējusi domu par viltus vakcinēto amnestiju. Proti, šādiem cilvēkiem būtu jādod iespēja atzīties un saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Tiesa, tas neattaisno mediķus, kuri viltus sertifikātus izsnieguši. "Kas no mediķu puses ir absolūti pretlikumīgi, bet no cilvēku puses tas bija nepārdomāts solis. Mums vajadzētu amnestijas mehānismu, kas ļautu šo poti saņemt jau šodien," sacīja Kreicberga.

Nacionālais veselības dienests (NVD) līdz šim anulējis 22 viltotus sertifikātus. Taču neviens līgums ar vakcinācijas veicēju nav lauzts, jo turpinās izmeklēšana un dienestā joprojām nezina to cilvēku vārdus, kuri viltojuši ierakstus. Šo informāciju NVD gan ir pieprasījis Valsts policijai.