"Blue Jackets" Latvijas hokeja attīstībai ziedos 80 000 dolāru

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Matīss Kivlenieks
Matīss Kivlenieks Foto: Twitter: @BlueJacketsNHL

Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Kolumubas "Blue Jackets" Latvijas Hokeja federācijas (LHF) iniciatīvai "Kivi's Kids"ziedos 80 tūkstošus ASV dolāru (apmēram 69 000 eiro).

Ziedotie līdzekļi būs jāizlieto hokeja nodarbībām un Latvijas jauno vārtsargu ekipējumu iegādei.

LHF piektdien informēja, ka minētos līdzekļus izmantos, lai realizētu programmu "Kivi bērni" ("Kivi’s Kids"), kuras ietvaros bez maksas tiks trenēti jaunie vārtsargi visā Latvijā. Federācija sola rūpīgi izvēlēties un nodrošināt instruktorus, trenerus, mācību programmas un administratīvos resursus.

Federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols norādīja, ka "nometnes un treniņprocess tiks organizēts ar mērķi pieminēt Matīsa atstāto mantojumu un turēt viņu gaišā piemiņā. Tiks izglītoti jaunie vārtsargi, lai arī viņi kādu dienu spētu sasniegt tādu profesionālo līmeni, kādu sasniedza Matīss".

"Lai izceltu to, kāds bija Matīss un pieminētu visu, par ko viņš pastāvēja, programmas ietvaros uzmanība tiks pievērsta ne tikai tehnisko un taktisko iemaņu apgūšanai, bet arī sportista spējai iemiesot cienījamākās cilvēciskās īpašības," vēstīja LHF.

Specifisks plāns tiks izstrādāts drīzumā, tomēr federācijai ir skaidrs, ka 2021./2022.gada sezonā papildu trenēties varēs jauniešu vecuma vārtsargi četros dažādos Latvijas reģionos. Tāpat tiks organizētas, visdrīzāk, nedēļu ilgas vasaras nometnes dažādu vecumu grupu vārtsargiem.

"Blue Jackets" šovasar Kivlenieka piemiņai izveidoja fondu, kas atbalstīs jaunatnes hokeja projektus Kolumbusā un Latvijā.

Godinot Kivlenieka 80.numuru, "Blue Jackets" un kluba īpašnieku Makonelu ģimene apņēmušies paši ziedot līdz 80 000 ASV dolāru, pielīdzinot savu ieguldījumu citiem ziedojumiem. Līdz šim brīdim saziedoti vairāk nekā 100 000 ASV dolāru.

Kivlenieks mūžībā devās 4.jūlijā 24 gadu vecumā, Mičiganas štatā Detroitas tuvumā esošajā pilsētā Novajā ciešot nelaimes gadījumā, ko izraisīja nomaldījies pirotehnikas lādiņš.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu