Ar Covid-19 šonedēļ inficējušies vairāki politiķi

Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Juris Jurašs.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Raidījums "Nekā personīga" ziņo, ka ar Covid-19 inficējies ne tikai prezidents Egils Levits, bet vēl trīs politiķi.

Raidījums vēsta, ka ar Covid-19 inficējušies politiķi Juris Jurašs, Kārlis Šadurskis un Mārtiņš Bondars.

Kā norādīja raidījums, slimība izplatās nekontrolēti un saslimt var jebkurš. Slimnīcas sper izmisuma soļus un gatavo pagaidu vietas pacientu izvietošanai, bet visiem labāko iespējamo aprūpi sniegt nevarēs. Pagājušajā nedēļā valdībai vēl bija iespēja novērst ļaunāko scenāriju, bet tā to neizdarīja, vēsta raidījums "Nekā personīga".

Jau ziņots, ka 14. oktobrī Latvijas valsts prezidentam Egilam Levitam tika apstiprināts pozitīvs Covid-19 tests.

Levits šodien 14. oktobrī veica PCR testu, un tas apstiprināja Covid-19 infekciju. Valsts prezidenta saslimšanas simptomi ir viegli.

Pēc VPK paustā, ņemot vērā apstākļus, ir pārcelta Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa oficiālā vizīte Latvijā 15. oktobrī un 16. oktobrī, kā arī citas Valsts prezidenta darba kārtības norises. Levits darbu turpinās attālināti.

Kā informēja Deičmane, par kontaktpersonām noteikti VPK darbinieki, kuri pavadīja Levitu darba vizītē Dānijā un Zviedrijā no 12. oktobra līdz 13. oktobrim, un VPK darbinieki, ar kuriem 11. oktobrī Valsts prezidents aizvadīja klātienes darbu.

Atsaucoties uz Valsts prezidenta kancelejas (VPK) vadītāja Andra Teikmaņa pausto, LTV norādīja, ka Levitam saslimšanas simptomi ir nelieli un Valsts prezidents kopumā jūtas labi.

Kā iepriekš informēja VPK, 13. oktobra vakarā, atgriežoties no darba vizītes Zviedrijā, Latvijas Valsts prezidents ir veicis Covid-19 eksprestestu, kas izrādījās pozitīvs. Šodien Levitam tika veikts arī PCR tests, kas apliecināja inficēšanos ar Covid-19.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju, epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā tiek apzinātas visas personas, ar kurām inficētajam bijis kontakts divas dienas pirms simptomu parādīšanās, savukārt gadījumā, ja sasirgušajam nav Covid-19 simptomu, tad apzināšanu veic no pēdējā kontakta. Pēc šī procesa nākamā diena skaitās kā pirmā karantīnas diena.

Kā liecina valsts pirmās personas šīs nedēļas darba kārtība, Levits šonedēļ strādāja ar padomniekiem, kā arī devās uz Zviedriju, kur apmeklēja Malmes Starptautisko holokausta atceres un antisemītisma apkarošas forumu. Vizītes laikā Zviedrijā Levits kopā ar citu valstu līderiem tikās ar Zviedrijas premjerministru Stēfanu Levēnu.

Valsts pirmā persona arīdzan tikās ar Želko Komšiču, kurš Bosnijas un Hercogovinas trio prezidentūrā pārstāv Horvātiju, kā arī ar bosniešu musulmaņu pārstāvi Šefiku Džaferoviču. Tāpat Levits apmeklēja Raūla Vallenberga Cilvēktiesību un humanitāro institūtu.

Levits kā viens no pirmajiem ārpus medicīnas darbinieku loka kopā ar citām valsts amatpersonām un bijušajiem Valsts prezidentiem vakcīnas pirmo devu saņēma februāra vidū, potējoties ar "AstraZeneca" vakcīnu. Vakcinācijas procesu viņš noslēdza aprīļa beigās.

Toreiz vakcinēto vidū bija arī eksprezidents Valdis Zatlers. Arī viņš, neskatoties uz pilna vakcinācijas kursa iziešanu, septembra beigās inficējās ar Covid-19.