Maskavas mērs: Covid-19 situācija turpina attīstīties pēc sliktākā scenārija

FOTO: AFP / Scanpix

Saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Maskavā no 28. oktobra līdz 7. novembrim tiek izsludinātas brīvdienas, pavēstīja Krievijas galvaspilsētas mērs Sergejs Sobjaņins.

Pārtikas veikali un aptiekas šajās dienās darbu turpinās, pārējo iestāžu darbs būs apturēts.

"Tiek apturēts uzņēmumu un organizāciju darbs tirdzniecības, pakalpojumu, sabiedriskās ēdināšanas, sporta, kultūras, atpūtas, izklaides, kino demonstrēšanas un citās sfērās, atskaitot zāļu, pārtikas produktu un citu pirmās nepieciešamības preču tirdzniecību," savā blogā ceturtdien pavēstīja mērs.

Kafejnīcas un restorāni varēs tirgot maltītes līdzņemšanai un piegādēm mājās.

Sociālās kartes braukšanai sabiedriskajā transportā senioriem būs bloķētas no 8.novembra, bet vakcinētie varēs tās atbloķēt.

4

Uz brīvdienu periodu Maskavas kultūras un sporta iestāžu darbs tiek apturēts.

Maskavas kultūras iestādēs no 8.novembra tiek ieviesti kvadrātkodi.

Tiek aizliegti masu kultūras un izklaides pasākumi. To rīkošana būs iespējama, tikai saskaņojot ar Patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēka labklājības uzraudzības federālo dienestu un esot kvadrātkodiem.

Situācija Maskavā turpina attīstīties pēc sliktākā scenārija, brīdināja mērs, prognozējot, ka tuvākajās dienās var tikt pieredzēti jaunu Covid-19 gadījumu augstākie kulminācijas punkti kopš pandēmijas sākuma.

Krievijā pret Covid-19 ir vakcinēti 35% iedzīvotāju, un sabiedrībā plaši izplatīta ir noraidoša attieksme pret Covid-19 vakcīnām. Neatkarīgās aptaujas liecina, ka vismaz puse krievu neplāno vakcinēties.