Pret Covid-19 vakcinētajiem, kuriem no vakcīnas saņemšanas radušās vidēji smagas vai smagas komplikācijas, tiks izmaksāta kompensācija

LETA
Pret Covid-19 vakcinētajiem, kuriem no vakcīnas saņemšanas radušās vidēji smagas vai smagas komplikācijas, tiks izmaksāta kompensācija
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 11
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā nosakot, ka pret Covid-19 vakcinētajiem, kuriem no vakcīnas saņemšanas radušās vidēji smagas komplikācijas vai smags kaitējums, tiek izmaksāta kompensācija.

Sākotnēji valdības virzītajā redakcijā kompensācija bija paredzēta tikai par smaga kaitējuma iestāšanos, proti, ja radušies veselības traucējumi ir paliekoši. Taču pēc opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko (LPV) priekšlikumā likumā noteikts kompensācijas piešķiršanas mehānisms arī tiem pacientiem, kuriem vakcinācijas rezultātā nodarīts vidēji smags kaitējums.

Kā ziņots, iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē šādam risinājumam piekrita arī komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP). Viņaprāt, tas būtu tikai samērīgi paredzēt šādu kompensāciju un vismaz ārstēšanās izdevumu apmaksu, kas radušies saņemtās potes dēļ.

Šādai idejai komisijas sēdē piekrita arī tiesībsargs Juris Jansons, sakot, ka kompensācijas mehānismiem ir jābūt. Sākotnēji viņš nešaubīgi uzsvēra, ka, ja ir runa par smagu kaitējumu veselībai vai dzīvībai, tad kompensācijai noteikti jābūt, bet vidējo smagos gadījumos - ir diskutējams jautājums.

Rancāns norādīja, ka pat, ja vidēji smagas blaknes būs vienam no miljona, un viņš nonāks slimnīcā, kur mēnesi ārstēsies pēc Covid-19 potes saņemšanas, valstij būtu jākompensē ārstēšanās izdevumi. Pēc viņa domām, tas nebūtu godīgi, ja valsts uzliek pienākumu vakcinēties, bet ārstēšanās gadījumā izmaksas nesedz. Vienlaikus viņš piebilda, ka apsārtuma un temperatūras gadījumā gan kompensācija nepienāktos.

Tika noraidīts opozicionāra Ivara Zariņa (S) rosinājums noteikt, ka kompensācija pienākas par jebkādu kaitējumu, kas radīsies saņemot poti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu