Vairāk nekā puse "jauno" bezdarbnieku nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19

Apollo.lv
Vairāk nekā puse "jauno" bezdarbnieku nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: LightField Studios/Shutterstock

No 18. oktobra līdz 17. novembrim vairāk nekā puse no bezdarbnieka statusu ieguvušajiem - 5232 cilvēki - nebija vakcinēti pret koronavīrusu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotā statistika.

Dati liecina, ka šajā laikā par bezdarbniekiem bija kļuvuši 9792 cilvēki. 4560 jeb 47% bija vakcinēti, bet 5232 jeb 53% nebija vakcinēti pret Covid-19.

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ekonomikas ministrija

Par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 Latvijā diskutēts jau no vasaras vidus. Sākotnēji valdība lēma, ka obligāta vakcinācija būs izglītībā, ārstniecībā un sociālajā aprūpē. Saeima tomēr valdības lemto neapstiprināja. Pēc tam tika nolemts, ka pienākums vakcinēties no 15. novembra būs visiem pašvaldības un valsts iestāžu darbiniekiem, kā arī privātajā sektorā nodarbinātajiem, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku. Ja vakcinācija sākta, tad to var pabeigt, regulāri testējoties.

EM Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle portālam "Lsm.lv" pastāstīja, ka vērojama tendence – nepotēto bezdarbnieku īpatsvars tādās nozarēs kā valsts pārvalde, veselība un sociālā aprūpe ir proporcionāli lielāks.

Salīdzinot vakcinācijas aptveri starp nozarē strādājošajiem un no darba aizgājušo bezdarbnieku vakcinācijas aptveri, iespējams spriest, vai cilvēki no darba aizgājuši Covid-19 vakcinācijas prasības dēļ. Jo abi skaitļi atšķirīgāki, jo ticamāk, ka cilvēki darbu pametuši, jo nevēlējās potēties.

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ekonomikas ministrija

Piemēram, valsts pārvaldē kopš mājsēdes sākuma bezdarbnieka statusu bija ieguvis 1221 cilvēks, no kuriem tikai 29% bija vakcinēti. Vidēji nozarē strādā 62,9 tūkstoši, no kuriem vakcinēti ir 99% cilvēku.

Līdzīgi ir arī veselības un sociālajā aprūpē, kā arī izglītībā. Zīle aicināja ņemt vērā arī to, ka izglītībā bezdarbnieka statusu ieguvušo skaits salīdzinoši nav liels. Proti, ļoti mazs īpatsvars – 32% – bezdarbnieku no izglītības nozares ir vakcinēti. Tomēr jāņem vērā, ka tie ir tikai 396 darbinieki, bet kopējais nozares darbinieku skaits ir ap 60 000.

Zīle norādīja, ka 15. novembris nav kritiskais datums, kad pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki steigušies iegūt bezdarbnieka statusu. Lielāks nekā sabiedrībā vidēji nevakcinēto īpatsvars vērojams jau no oktobra sākuma.

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ekonomikas ministrija

Jau ziņots, ka no nodarbinātajiem vakcinēti ir 85%. Zīle izcēla, ka liels vakcinācijas uzrāviens ir ugunsdzēsējiem, kur iepriekš bija vakcinēti tikai 60%, bet tagad potējušies jau 90%.

"Viņi pierādīja, ka ir glābēji visās nozarēs," sacīja Zīle.

Tāpat arī būvniecības nozarē – oktobra sākumā bija vakcinēti 49%, bet novembrī – 81% nodarbināto.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu