Pk, 27.01.2023.

NMPD: Jaunā gada svinībās cilvēkam sejā ielidojusi raķete

LETA
NMPD: Jaunā gada svinībās cilvēkam sejā ielidojusi raķete
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: InfinitumProdux/Shutterstock

Gadumijas svētku laikā mediķi saņēma līdzīgu skaitu izsaukumu kā citās brīvdienās, trīs cilvēki nonākuši slimnīcās pēc negadījumiem ar pirotehniku, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Buiķe.

Kopumā NMPD darbinieki vakar devušies uz 1048 izsaukumiem, no tiem 230 bija saistīti ar dažādām traumām vai negadījumiem. Šoreiz izpalikuši smagi negadījumi, kas saistīti ar svētku svinēšanu.

Trīs cilvēkiem svētki beigušies ar nonākšanu slimnīcās pēc negadījumiem ar pirotehniku. Vienā gadījumā cietušajam, mēģinot aizdedzināt degli, petarde uzsprāga rokā un tika gūti nopietni rokas ievainojumi, savukārt pārējos divus gadījumos traumas gūtas, sprāgstot jau palaistai raķetei. Vienam cilvēkam tā ielidojusi sejā.

Iespējams, ka laikapstākļu dēļ 13 cilvēki svētu laikā nonākuši slimnīcās kritienu dēļ, paslīdot uz ielām. Galvenokārt gūtas kāju, roku un galvas traumas. Dažos gadījumos šie negadījumi notikuši pirmajās stundās pēc Jaunā gada sagaidīšanas - cilvēkiem paslīdot uz ielas, atgriežoties mājup no svētku svinēšanas.

Divi cilvēki vakar guvuši smagākas traumas: vienā gadījumā traumas gūtas ceļu satiksmes negadījumā, kas tika notriekts gājējs, bet otrā gadījumā cilvēks bija kritis no augstuma. Abos gadījumos cietušie ar vairākiem ķermeņu daļu ievainojumiem ir nogādāti slimnīcās stabilā stāvoklī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu