T, 17.08.2022.

Pieļauj samazināt dienu skaitu, kas kontaktpersonām jāpavada pašizolācijā

Papildināts plkst.12:10
LETA
Pieļauj samazināt dienu skaitu, kas kontaktpersonām jāpavada pašizolācijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Anna Lurye/Shutterstock

Ja Latvijā izveidosies kritiska situācija darbaspēka nozarē, varētu lemt par pašizolācijas termiņa samazinājumu no desmit līdz piecām dienām, valdības sēdē ceturtdien, 6. janvārī, sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš sacīja, ka Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ir sagatavojis līdzīgas rekomendācijas par pašizolācijas laika samazināšanu.

Pavļuts uzsvēra, ka vienlaikus tam būtu jāiet roku rokā ar noteiktām drošības prasībām, jo īpaši - pareizu masku valkāšanu.

Kā ziņots, lai nodrošinātu darbaspēku, Operatīvās vadības grupā (OVG) tiek vērtēta iespēja samazināt dienu skaitu, kas Covid-19 kontaktpersonām jāpavada pašizolācijā, intervijā Latvijas Radio ceturtdien, 6. janvārī, pastāstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenrāldirektore Līga Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, priekšlikuma samazināt pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām mērķis ir nodrošināt, lai darbaspēka akūta trūkuma gadījumā būtu, kas strādā.

"Otrs [variants], protams, ir attālinātais darbs, bet, kā zināms, ir ļoti daudzas nozares, kurās tas vienkārši nav iespējams," norādīja Meņģelsone.

Jautāta, vai pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām varētu samazināt, piemēram, no desmit līdz piecām, LDDK vadītāja atbildēja, ka OVB par šo jautājumu debatēja, bet pie gala slēdziena vēl nenonāca.

"Tā būtu kopīga debate gan ar epidemiologiem, gan Veselības ministriju, bet šobrīd arī citas valstis tā rīkojas, ka būtiski samazina [pašizolācijas dienu skaitu Covid-19 kontaktpersonām]," norādīja Meņģelsone.

Vaicāta, vai minētais jautājums varētu tikt apspriests jau ceturtdien gaidāmajā valdības sēdē, darba devēju pārstāve atbildēja, ka šāda iespēja pastāv, tomēr viņa neesot redzējusi pēdējo priekšlikuma redakciju, tāpēc to esot grūti komentēt.

Kopumā LDDK neiebilst pret ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu pagarināšanu valstī, tomēr uzsver, ka tādā gadījumā vienlaikus obligāti ir jāpagarina arī atbalsta pasākumu sniegšana uzņēmējiem.

Kā ziņots, ceturtdien, 6. janvārī, valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī Covid-19 izplatības dēļ.

Kā otrdien, 4. janvārī, pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), valstī izsludināto ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt līdz 28. februārim. Pašreiz spēkā esošais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka tā ir spēkā līdz 11. janvārim.

Premjers skaidroja, ka valstī pamatā paliks spēkā pašlaik noteiktie ierobežojumi, tomēr tiks pastiprinātas prasības saistībā ar masku valkāšanu, vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu, kā arī tiks paplašināta testēšana.

Kariņš solīja, ka tik ilgi, kamēr spēkā būs ierobežojumi, būs pieejami arī finanšu atbalsta mehānismi uzņēmējiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu