"Aicināja bērnus sev līdzi lūkot, iespējams, netiklas darbības." Policija aizturējusi Pļavniekos bērnu laukumiņā pieķerto vīrieti

Ilustratīvs attēls.

FOTO: nadia_if/Shutterstock

Aizvadītā gada nogalē Valsts policija saņēma informāciju un divus iesniegumus par gadījumu, kur kāda persona bērnu laukumiņā, iespējams, paveda netiklībā mazgadīgus bērnus. Janvāra pirmajā nedēļā vainīgais vīrietis aizturēts, un policija tam piespriedusi apcietinājumu, piektdien, 7. janvārī, informē Valsts policija (VP).

VP ziņo, ka par minēto gadījumu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un veikta aktīva izmeklēšana. Šonedēļ iespējamā vainīgā persona tika aizturēta un tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Jau iepriekš medijos izskanēja informācija par gadījumu, kad pagājušā gada nogalē, 29. decembrī, bērnu laukumiņā Rīgā kāds vīrietis, iespējams, pavedis netiklībā bērnus, tos uzrunājot un aicinot sev līdzi lūkot, iespējams, netiklas darbības.

Policija nekavējoties uzsāka aktīvu izmeklēšanu un iespējamo vainīgo personu meklēšanu. Tajā skaitā tika aplūkotas arī kameras no tuvējās apkārtnes, kā arī izmantotas citas metodes, lai noskaidrotu personu identitātes. Par minēto gadījumu policijā tika saņemti divi iesniegumi.

Veicot izmeklēšanas darbības un videonovērošanas ierakstu aplūkošanu, tika konstatēts, ka notikuma vietā atradās viens vīrietis, kurš, iespējams, gan devās uzrunāt bērnus, gan veica netiklās darbības, proti, vīrietis pārvietojās pa teritoriju un pārģērbās savā automašīnā, lai mulsinātu bērnus.

Trešdien, 5. janvārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 4. nodaļa aizdomās par iepriekš minēto iespējamu noziedzīgu nodarījumu aizturēja 1957. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīgām darbībām.

Par šo gadījumu Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 162. panta otrās daļas, proti, par nepilngadīgas personas pavešanu netiklībā, tas ir, par tādas seksuāla rakstura darbības izdarīšanu bez fiziskas saskares ar cietušā ķermeni nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi vai izraisīt dzimuminstinktu cietušajā, ja to izdarījusi pilngadīga persona vai ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, ja tas izdarīts pret mazgadīgo.

Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Publiskajā vidē bija izskanējusi informācija, ka iespējamās vainīgas personas transportlīdzeklī tajā pat dienā atradies mazgadīgs bērns. Valsts policija vērš uzmanību, ka izmeklēšanā nav gūtas ziņas, ka šī informācija būtu patiesa.

Gadījumos, ja personas ir cietušas no līdzīgām darbībām, aicinām vērsties policijā rakstot uz e-pastu krpp1b4n@riga.vp.gov.lv.

Valsts policija aicina gan vecākus, gan skolotājus atkārtoti ar bērniem izrunāt drošības pasākumus dažādās situācijās. Gadījumā, ja bērnus novēro kādas aizdomīgas personas, nekavējoties jāzvana vecākiem, bet, ja nav telefona, jāvēršas pie pieaugušajiem, piemēram, veikala pārdevēja, apsarga, degvielas uzpildes stacijas darbinieka utml.. Kā arī, ja ir informācija par aizdomīgām personām, aicinām par to nekavējoties ziņot policijai, zvanot 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas