Sievietei piespriež sodu par fiktīvu laulību ar Indijas pilsoni

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Dan Henson/Shutterstock

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemērojusi nosacītu brīvības atņemšanas sodu kādai sievietei par fiktīvu laulību ar Indijas pilsoni.

Apsūdzētā mantkārīgā nolūkā pieļāva ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā vai citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.

Apsūdzētā 2018. gada decembra sākumā no Latvijas ieradās Kiprā, kur vietējā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā noslēdza fiktīvu laulību ar Indijas pilsoni.

Par fiktīvās laulības noslēgšanas apsūdzētā no kādas citas personas, pret kuru kriminālprocess ir izdalīts atsevišķi, saņēma ne mazāk kā 1000 eiro.

Tāpat par fiktīvās laulības slēgšanu apsūdzētā no sava fiktīvā dzīvesbiedra regulāri saņēma naudas pārvedumus kopumā 2172 eiro apmērā.

Indijas pilsonis kā ES pilsones laulātais saņēma uzturēšanās atļauju, kas bija derīga līdz pat 2024. gada rudenim.

Par minētajām darbībām prokuratūra noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Apstiprinot vienošanos tiesai, sievietei piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu, tomēr šis sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Krimināllikums par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā, citā ES dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu